İçin Sıkılıyorsa Sana 5 Tavsiyem Var!

Hani bazen sebepsiz yere içimiz sıkılır, böyle duvarlar üstümüze üstümüze gelir ya; işte öyle zamanlardan birini yaşıyorsan bu tavsiyeler sana göre. Umarım bunları okuduktan sonra kendini daha iyi hissedersin. <3

İçinde kötü bir his, bir sıkıntı olduğunda; kendine sorman gereken soru şu: Kendimi ne ile sınırlandırıyorum? Hayatında bir yerlerde bir enerji tıkanıklığı olabilir. Çünkü enerji akamadığında sıkıntı ve stres verir. Kendine görünmez bir engel koymuş olabilirsin. Bunu bulmayı iste ve dile.

Son zamanlarda ruhunu beslemiyor olabilirsin. Bizler sadece yemek yiyen, çalışan, uyuyan varlıklar değiliz. Bizler ruhumuza iyi gelen şeyleri de yapmalıyız. Mesela sanatla ilgilenmeli, hayaller kurmalıyız. Kendin için bir şeyler yapmalısın. Kendini mutlu eden…

Heyecanını artıracak şeylerle ilgilenmiyor olabilirsin. Belki de enerjini gereksiz bir şekilde harcıyor, başkalarının sözünden çıkmıyor, kendin için bir şeyler yapmıyorsundur. Seni heyecanlandıracak bir şeyler yap. İşte bunun için sana 3 yol:

  • Yeni bir ilgi alanı bul. Asla yapmamam dediğin bir şey olursa daha heyecanlı olur.
  • Kütüphaneye git ve en çok ilgini çeken kitabı seç. O kitap sana, heyecanının ne olduğu konusunda tüyo verecek.
  • Hayatında köklü bir değişiklik yap. Ama gerçekten büyük bir şey olsun.

Belki de bir şeylere ara vermenin, biraz dinlenmenin, hiçbir şey yapmamanın, kılını bile kıpırdatmamanın zamanı gelmiştir. Tembel, isteksiz, amaçsız olmakta bir sorun yok. Çünkü en güzel olasılıklar boşluktan doğar.

Eğer enerjin ve motivasyonun düşükse sağlıkla ilgili bir durum da olabilir. Belki yaşama şeklini gözden geçirmelisindir. Yeterince uyuyor musun? Sağlıklı besleniyor musun? Çok fazla şeker ve kahve mi tüketiyorsun? Hareketsiz ve hantal mı hissediyorsun? Bunlara bir bak.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir