İyi Bir Cinsel Hayatın 10 Vazgeçilmezi

Kadın Bedeninizi Sevin.

Kadınlığınızla ilgili içsel savaşlarınız varsa bitirin. Savaş halinde olduğunuz bir enerjinin (dişil enerjinin) hayatınıza renk katmasını beklemeyin. Kendinizle, bedeninizle ve cinsel kimliğinizle barışın.

Rutinin dışına çıkın.

Cinsel yaşamınızı, cinsel alanınızı renklendirin.
’’Sadece yatak odasında, belirli gün ve saatlerde sevişilir’’ gibi kurallarla enerji akışınızı engellemeyin. İçinizden geldiği gibi davranmak, kuralların dışına çıkmak sizi özgürleştirecek, özgürleşen bedeniniz bu akışa uyum sağlarken cinsel hayatınız kendiliğinden güzelleşecektir.

Uçucu yağları kullanın.

Koku insanın enerjisini etkileyen en önemli dış faktörlerden biridir. Koku, dişil enerjinizi yükseltmek, kendinizi iyi hissetmek ve cinsel dürtülerinizi harekete geçirmek için iyi bir araçtır.
Bir kokuyu seçerken öncelikle o kokunun sizde uyandırdığı his ve etkiye dikkat etmelisiniz. Örneğin, gül kokusu dişil enerjiyi arttırır ancak bu kokunun sizde kötü bir anısı olabilir veya herhangi bir sebepten sizi rahatsız edebilir. Size en uygun kokuyu bulmak için hafifçe koklayın ve gözlerinizi kapatın.
Afrodizyak etkili uçucu yağlar listesinde ylang ylang, gül, misk, sardunya, öd ağacını sayabiliriz. Bu yağları çok az miktarda yatağın bazı yerlerine damlatabilir veya buhurdanlıkta su ile beraber buharlaşarak mekanı kokutmasını sağlayabilirsiniz.
Tüm bunların yanında partnerinizin koku seçiminde tercihlerini söylemesi ve ortak bir kokuda buluşmak da çok önemlidir.

Kıyafet Seçimi Önemli!

Eve gelince “gri eşofman”larınızı çekmeyi bırakın. Tayt, pantolon yerine daha kadınsı, size kendinizi iyi hissettirecek kıyafetleri tercih edin. Sadece gri eşofmanlarımla rahatım diyorsanız, bunun bilinçaltı savunma ve bedeni kapatma sistemi olabileceğini unutmayın.

Dans Edin!

Eşinizle ya da yalnız fark etmez. Haftada en az üç gün 5-10 dakika da olsa dans edin. Gün içinde duyduğunuz ritme, müziğe bedeninizi ve zihninizi bırakın. Bu pratikler bedeninizi cinsellikteki, dişil enerjinin akışındaki ritme bırakmanızı kolaylaştırır.

İçeceklerinizi güllendirin.

Soğuk-sıcak içeceklerinizin içine 2-3 tane gül atın. (Gül çayı için olanlardan)

Gül çayı vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Böbrek sağlığına fayda sağlar, idrar yolu iltihaplanma riskini azaltır. Rahim, vajen, yumurtalıkların çalışması için önemlidir.
Ayrıca gül aromasının verdiği ferahlık bedenin dinginleşmesini ve gevşemesini kolaylaştırır. Her gün gül çayı içemeseniz de içeceklerinize 2-3 gül atmanız faydalı olacaktır.

Bilgilenin…

Kendi bedeniniz ve partnerinizin bedenini, hassas noktalarını öğrenin. İsteklerinizi, ihtiyaçlarınızı fark edip talep edin ve parterinize de bu anlamda kulak verin Herkesin mutlu olacağı bir cinsel hayat, uzun ömürlü ve sağlıklıdır.

Beslenmenize dikkat edin.

Özellikle akşam yemeğinde ağır yağlı, unlu gıdalardan kaçının. Hafif hissetmek hareketlerinizi sınırlamayacağı için bu konuda çok önemlidir.

İpeksi dokunuş tercih edin.

Yatağa pijamayla değil gecelikle girin. İç çamaşırlarınızda, çarşaflarınızda ipeksi dokunuştaki ürünleri tercih edin. Kendinizi muhtemelen daha iyi hissedeceksiniz.

Anne olunca cinsellikten vazgeçmeyin.

Annelik ve cinsellik birbirine engel olmayan, tam tersine dişil enerjinin yoğun olduğu ve birbirini besleyen önemli iki alandır. Cinsellikten vazgeçmenin oluşturacağı dengesizlik anneliğinize ve sosyal yaşantınıza da olumsuz yansıyacaktır. Doyumlu cinsel yaşantının beden ve zihniniz için denge unsuru olduğunu unutmayın.

Dr. Ayşe Duman

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir