İyi Bir Stalker Olmanın Püf Noktaları

‘Stalk’ kelimesi sana hiç de yabancı gelmiyorsa sen de bizdensin demektir. Eski sevgilin, eski sevgilinin yeni kız arkadaşı ya da okulda hiç sevmediğin kız… İyi bir stalker olursan izini belli etmeden hepsinin bir adım gerisinde olabilirsin. Peki, iyi bir stalker nasıl olunur? Öğrenmen gereken tüm püf noktalarını senin için hazırladık. Göz atmadan geçme!

Sosyal ağların küresel bir güç haline gelmesiyle iletişim standartlarımız tamamen değişti. Yüz yüze iletişimin yerini sanal iletişime bıraktığı bugünlerde, sosyal ağların hayatımıza kattığı yeni terime hepimiz oldukça aşinayız: stalk. Peki stalk nedir, neden yapılır ve en önemlisi ‘nasıl’ yapılır?

Kelime anlamı ‘sinsice yaklaşmak, gizlice sokulmak’ olan stalk kelimesi, anlamının karşılığını fazlasıyla verirken, bu sinsice yaklaşımın sosyal medya üzerinden olduğunu belirtmemize gerek yok sanıyoruz. Stalk yapan kişiler ise stalker olarak adlandırılıyor.

Neden stalklarız?

Eski sevgilinizle yollarınızı ayırmış olabilirsiniz ama bu onun yeni kız arkadaşını merak etmediğiniz anlamına gelmiyor ya da okulda nefret ettiğiniz o popüler kızın, göründüğü kadar popüler olup olmadığını öğrenmek istiyor olabilirsiniz. Ama bunu nasıl öğreneceksiniz? Dedikodu ağları ile elinize ulaşmayan bilgiler için, artık çok daha kestirme bir yol var. İyi bir stalker olursanız, bilmek istediğiniz tüm bilgiler yalnızca bir tık uzağınızda olabilir. Titiz, detaycı ve akılcı bir yaklaşım, iyi bir stalker olmanın 3 anahtar kelimesi. İyi bir stalker olmanın en önemli şartı ise meraklı olmak, hem de çok meraklı olmak.

Stalker olmanın altın kuralları

İyi bir stalker olmak isteyenler için özel derslerimiz başlıyor. Püf noktalarına dikkat ederek başarılı bir stalker olmanın keyfini yaşayın.

Hesabı kilitliyse, vazgeçmek yok!

Elinize telefonunuzu aldınız, stalk yapacağınız kişinin ismini yazdınız ama hesap kilitli! Bu sizi korkutmasın, böyle bir durum karşısında alternatif bir çözümümüz var. Öncelikle sahte bir hesap açın ama bu açacağınız sahte hesap, stalklamak istediğiniz kişinin ilgi alanlarına uygun olmalı. Bu şekilde, o kişinin gizli bir takipçisi haline dönüşebilirsiniz. Sahte hesapla ilgili dikkat etmeniz gereken diğer nokta ise spam bir sayfa olmamasına dikkat etmek. Bunun için belirleyeceğiniz ilgi alanları ile ilgili birkaç paylaşım yapmak daha iyi bir izlenim bırakabilir.

Yanlışlıkla beğenmeye son!

İyi bir stalker olmak istiyorsanız, hataları görmezden gelemeyiz. Her stalkerın en büyük korkusu: yanlışlıkla beğeni tuşuna basmak. Bununla daha önce karşılaştınız ve ne kadar yıkıcı olduğunu deneyimlediniz. Peki bunu nasıl engelleyebiliriz? Çok basit! Hesabı kilitli olmayan kişiyi, cep telefonu yerine, hesabınıza giriş yapmadan masaüstü bilgisayar üzerinden takip edebilirsiniz. Hem de bu şekilde resimleri çok daha yakından inceleme fırsatı elde edeceksiniz.

Bildirimleri açıkta tutun!

Stalklamak istediğiniz kişinin yaptığı tüm yeniliklerin size bildirim olarak gelmesi, büyük bir kolaylık olurdu değil mi? Bunun için Twitter ve Instagram’ın gönderi bildirim özelliğini kullanabilirsiniz. Böylece takipte kaldığınız kişi, ne paylaşırsa paylaşsın hemen size bildirim olarak gelecek.

Twitter’da engellendiyseniz pes etmek yok!

Stalk yapacağınız kişiyi hiç sevmiyorsunuz ve o da sizi sevmiyor. Twitter’da bu kişi tarafından engellendiyseniz yeni bir hesap açmak ile uğraşmanıza gerek yok. Twitter’ı web üzerinden açabilir, giriş yapmadan stalka devam edebilirsiniz. Peki, Instagram’da engellendiyseniz ne olacak? O zaman yakın arkadaşlarınızın Instagram hesaplarını devreye sokabilirsiniz.

Peki, onu nasıl bulacağım?

O halde en başa dönüyoruz. Stalk yapacağınız kişinin yalnızca ismini biliyorsanız bu gözlerinizi dört açmanızı gerektirebilir. Stalk yapacağınız kişinin yanındaki kişiler bu konuda sizlere yardımcı olacak. Takip ettiği kişileri izleyebilir, yakınındaki arkadaşlarının takipçileri arasında küçük bir inceleme yaparak stalk ağınızı genişletebilirsiniz.

Daha fazla yazı için: https://goo.gl/6TKLJp

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir