Kadınları Sinir Eden 10 Erkek Davranışı

1- Evin her noktasında çorap çıkarıp, bırakabilme yeteneği. Koltuğun kenarında, televizyonun tepesinde çorap bulursan şaşırma. Ay bir de benim hiç çorabım kalmamış demezler mi!

2- Yediği, içtiği şeylerin tabağını, bardağını kaldırıp mutfağa koymaması. Birkaç adım atmak bu kadar zor olmamalı. (Eğer bu aşamayı geçtiysen bulaşık makinesini açıp, içine de yerleştirebilirsin bence.)

3- Klozetin kapağını kaldırmanın atom parçalamaktan daha zor olması. Klozetin kapağını kaldırmaktan daha zor olan bir şey varsa o da kocaman deliği tutturmaktır bazen!

4- Ev işlerinin ortaklık gerektirdiğini unutup, o evde yaşamıyor gibi davranması. Temiz çamaşır, leziz yemek istiyorsa sürece dahil olmalı. Maalesef henüz düğmeye basınca karşına tam teşekküllü bir sofra çıkaracak teknoloji bulunmadı. (Zenginler bulmuş olabilir.)

5- Ütü bir insanlık problemidir. Aynı evde yaşayan herkes kendi ütüsünü yapmalıdır. Ütü yapmayı seven bir insan varsa da ona çok iyi davranılmalı, özel olduğu hissettirilmeli, dünya kültür varlıklarını koruma listesine falan alınmalıdır.

6- Konuşmaktan köşe bucak kaçması. Tam konuşmamız lazım dersin, koltuğuna Japon yapıştırıcısıyla sabitlenmiş adam toz olmuş gitmiş. Konuşmayacaksak nasıl anlaşacağız biz? Telepati?

7- Hiç sebep yokken bir şeye sinirlenmesi. Televizyonda gördüğü bir şey olur, trafikte kalması olur, çok çirkin biblosunun komodinin üstünden kaldırılması olur…

8- Özel günlerde mutlaka yapacak başka bir işinin olması. Bu durum muhtemelen özel günleri unutmasıyla doğru orantılıdır. Tabii ki kimseyi, birbirimize ilk baktığımız günün sene-i devriyesi diye de darlamamak lazım.

9- Bazen cevap verme kapasitesinin evet, hayır, ı ıh, bilmem ve aynenle sınırlı olması. Komşunun bir muhabbet kuşu var, o bile senden çok konuşuyor. Sürekli muhabbet edecek birini arıyor.

10- Dağıtmaya programlı olması. Tıpkı vahşi bir hayvan gibi evin her yerinde ayak izi, sakal kılı, kırık bir şey bırakabilir. Mükemmel görünüyor diye yerleştirilmiş şeylerin yerini değiştirebilir.

Bu hareketleri genelde erkekler yapıyor ve her erkek yapıyor diye bir kural yok. Aslında her insanın dikkat etmesi gereken şeyler bunlar. Ama bu yazı tamamen eğlence amaçlı ve böyle olan erkeklere minik dokundurmalar içeriyor. Bir de kadınların tarafından bakıyor zaten.

Konunun özü: Kimi zaman aileden başlayan eğitimin eksik olması, kimi zaman özensizlik, kimi zaman da özel durumlar hepimizi birer yabana çevirebilir.

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir