Karantina Aşkı Öldürmesin! Evde İlişkinizi Güçlü Tutacak Tüyolar

Aynı evde, her gün dip dibe. Bir süre sonra sorun olur mu acaba? Başlar mı o çorap niye orada, su saçlarını biraz topla? İnsan psikolojisi buna müsait. Evet, sosyal mesafelendirme yaptığımız şu günlerde sevdiğimiz insanla her saat, her dakika aynı evde bulunmak durumunda olabiliriz. Hani evimiz o kadar da geniş olmayabilir. Bu durumda hayat bir göz odada yan yana geçebilir. Bu da bazı bazı gerginliklere ya da soğumalara neden olabilir. (Çin’de sırf bu yüzden boşanmalarda bir artış yaşanmış.) Ama böyle olmak zorunda değil. Eğer kişisel alanlara saygı gösterilirse ve birlikte keyifli bir şeyler yapılırsa, her güne bir şekilde renk katılırsa bu dönem arslanlar gibi atlatılabilir. Çünkü ne de olsa o kişiyi seviyoruz ve aslında onunla bir arada olmak bizi mutlu ettiği için beraberiz. Hadi, şimdi aynı evin içinde birlikte neler yapabileceğimize bir bakalım.

1- Her gün birbirinize “günaydın sevgilim” demeyi ihmal etmeyin. Gün içine serpiştirilmiş birkaç iltifat da fena olmaz hani.

2- Birlikte yapabileceğiniz aktiviteler bulun. Mesela birlikte mutfağa girip, ilginç yemekler yapmayı deneyin.

3- Film saatleriniz olsun. Sarılıp film izleyin. Bazen de ayrı ayrı kitap okuyun. Müzik sizi birbirinize bağlasın.

4- Seks hayatınızı renklendirin. Yeni pozisyonlar, yeni odalar denemeye istekli olun. 🙂

5- Akşam yemeklerinde güzel güzel giyinin ve mum ışığında romantik bir yemek yiyin.

6- Birlikte dans ederek spor yapın, yüz maskeleriyle bakım yapın. Kendinize biraz da “onu” etkilemek için bakın. Salmayın yani!

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir