Kate Winslet’tan Yıllara Meydan Okumanın 10 Kuralı

Kate Winslet her dönem ayrı bir güzelliğe sahip. 1997’de 22 yaşındayken “Titanic”te ne kadar çekiciyse, 44 yaşını doldurmak üzere olduğu şu günlerde de bir o kadar çekici. 5 Ekim 1975 doğumlu İngiliz aktris Kate Elizabeth Winslet; “Titanic”, “Sil Baştan” gibi ses getiren filmlerde başrol oynadı, Oscar’a pek çok kez aday gösterildi, 2009’da “Reader” ile En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ını kazandı. Winslet sadece oyunculuğu değil,  güzelliği ve şıklığıyla da her daim dikkat çeken bir isim oldu. Aslında o hiçbir zaman çok zayıf bir kadın değildi. Ama kendisiyle barışık olması ve zarafeti sayesinde hep en güzeller listesine girdi. Mesela 1996 yılında People Dergisi’nin “Dünyanın En Güzel 50 İnsanı” listesinde yer aldı. Winslet, aynı zamanda yaşlanma sürecini çok yavaş geçirenlerden biri. Gençliğini ve güzelliğini hala koruyor. Daha olgun ve daha şık bir şekilde tabii. Yani 40’lı yaşlar da ona ateşli bir kızıl olduğu 20’li yaşları gibi çok yakıştı. “Düşlerin Terzisi”nde (2015) tarzı hakkında biraz ipucu vermişti. 50’ler stili takımlar, sade gece elbiseleri, karakteristik kesimler, parıltılı takılar… Parlayan cildinin formülünü ise şu şekilde açıklıyor:

1- Taze görünmenin birinci kuralı yeterince uyumak ve sağlıklı beslenmek.

2- Ve tabii ki su, su, su! Vücudunuza yeterince su girdiğinde cildiniz yenilenir.

3- Yorgunluk ve stresle elimden geldiğince mücadele ediyorum. Çünkü bunlar varsa, makyaj ve saç yüzünüze etki edemez.

4- Vücudumu nemlendirmek için doğal yağları tercih ediyorum. Kimyasalları cildimin büyük bir bölümüne uygulamayı sevmiyorum.

5- 5 dakikada makyaj yapma kuralım vardır. Hızlı ama telaşsız. İnce bir kapatıcı ve kirpik kıvırıcı yeter de artar bile. Gün içinde maskara kullanmam.

6- Beden olumlamaya inanıyorum. Bedenimi her zaman sevdim.

7- Ben bir oyuncuyum ve yüzüm profesyonelliğimin aracı. Dolayısıyla kaz ayaklarımı seviyorum. Onlar zor kazanılmış bir zafer.

8- 40’lı yaşlarda güzellik şu anlama geliyor: Derinlik, deneyim ve sağlıklı alışkanlıklar.

9- Sık sık dışarı çıkın ve egzersiz yapın. Endorfinin vücut üzerinde muazzam bir etkisi var.

10- İyi bir göz kreminin yerini hiçbir şey tutamaz.

Bu yazıyı senin için buradan derledim: https://www.mindfood.com/article/kate-winslet-shares-her-beauty-tips/

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir