Kedi ve Köpek Tüylerini Giysilerden Çıkarmanın 3 Pratik Yolu

Evde kedi ve köpek dostlarımızla bir arada yaşamak keyifli ve iyileştiren bir şey. Onların varlığı hem yalnızlığa iyi geliyor hem de bu dünyanın bir parçası olduğumuzu hatırlatıyor. En çok da onların tüylerini okşama deneyimi güzel. Çünkü tam bir terapi etkisi var. Bir anda yumuşacık olabiliyoruz. Fakat tüy dökme mevsimlerinde koltuklarda, halılarda toplanan; havada uçuşan tüyler gibi bir gerçek de var. Özellikle de giysilere yapışan tüyler sorun yaratabiliyor. Çünkü kedilerimize ve köpeklerimize sarılmayı, onlarla yakın iletişim kurmayı seviyoruz. İşte bu yüzden sana bu tüyleri giysilerden çıkarmanın 3 pratik yolundan bahsetmek istiyorum. Böylece üstünde en sevdiğim giysin varken kedine ya da köpeğine dilediğince sarılabileceksin. Bu arada kedilerin ve köpeklerin düzenli bir şekilde ve nazikçe taranması, tüylerini güçlendiren mamalarla beslenmeleri tüy dökmenin kontrol altına alınması açısından önemli. Bunu da unutma.

1- Marketlerden, online alışveriş platformlarından kolayca bulabileceğin tüy toplayıcı yapışkan rulolardan alabilirsin. Bant bir süre sonra yapışkanlık etkisini kaybettiğinde bandı değiştirerek kullanmaya devam edebilirsin. Bandı yıkanabilir özellikte olursa temizlenmesi daha da kolay olur. Ruloyu kıyafetlerinin üstünde gezdirmen yeterli.

2- Bir diğer yöntem de koli bandı kullanmak. Eğer tüy toplayıcı rulon yoksa koli bandından yardım alabilirsin. Biraz sıra dışı bir yöntem olsa da oldukça etkili. Tek yapman gereken bandın yapışkan yüzeyini elbiselerime yapıştırıp çekmek. İnsan böyle durumlarda yaratıcılığını kullanmalı değil mi? 🙂

3- Bulaşık süngerini biraz ıslatıp tüy toplamış bölgeye uygulayarak da tüyleri temizleyebilirsin. Kıyafetlerin biraz ıslanacağı için bu yöntemi ya giymeyeceğin kıyafetlere uygula ya da uyguladıktan sonra tekrar giymek için kurumalarını bekle. Sonra uyarmadı deme.

Bonus: Çamaşır makinesine bir miktar beyaz sirke eklediğinde daha güçlü bir temizlik elde edersin. Bu yöntem de aklında olsun.Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir