Kıvırcık Saçlara Özel 10 Bakım Tüyosu

Dikkat çekici ve hoş olmasına rağmen kıvırcık saçlar zor zapt edilir.  Özellikle de rüzgarlı havalarda ve duştan sonra. Fakat şekle girmez olduğu kadar vazgeçilmezdir de. Bu yüzden ister doğal kıvırcık ister sonradan kıvırcık olsun, hepimizin severek taşıdığı bir saç tipidir kıvırcık saç. Aslında doğru ve etkili bir bakımla o sıkıntılar da ortadan kalkabilir. Ve saçlarımız ipektenmiş gibi ahenkle dans edebilir. Unutma, kıvırcık saçların en büyük özgürlüğü toplamak zorunda kalmamak, zaman ve enerji kaybetmeden de seksi görünmektir. Kendinden bukleli işte, ne güzel! Bu yüzden saçlarımıza gereken özeni göstermeli ve saçlarımızın keyfini yaşamalıyız. Haydi o zaman!

1- Öncelikle saçların kıvırcıksa eğer kat attırmak ya da çok kısa kestirmek saçlarını daha da kabarık gösterebilir. En iyisi uzatmak ve salmaktır.

2- Duşlarda mutlaka şampuan ve saç kremi kullanmalısın. Saç kremi alırken kıvırcık saçlara özel bir krem seçersen daha iyi olur.

3- Düzenli olarak saç maskesi uygulamak saçlarının daha canlı ve güçlü görünmesini sağlar. Bir avokadoyu zeytinyağıyla birlikte ezip, saçlarına sürebilir ve bol suyla durulayabilirsin.

4- Duşlardan sonra saçlarını fön makinesiyle uzun uzun kurutmak yerine, bir havlu ya da tişört kullanabilirsin. Nemini iyice aldıktan sonra kurutmak, saçlarının kabarmasını önler.

5- Kıvırcık saçlar için en uygun tarak, seyrek dişli taraklardır.

6- Düz maşalar kıvırcık saçlara pek uygun değildir. Strese girmeye gerek yok deyip, bu uygulamadan vazgeçebilirsin.

7- Gün içinde başını öne eğip, ellerinle saçlarını karıştırırsan daha hacimli görünmelerini sağlayabilirsin. Bunu da unutma.

8- Bukle düşmanı ve saçlarını ıslak kedi gibi gösterecek bir uygulama da ara makasıdır. Kuaförüne özellikle yapmamasını söyle.

9- Banyodan sonra saça sıkılan ve saçın daha yatışmış ve dolgun görünmesini sağlayan sıvı bakım ürünlerini de kullanabilirsin. Bunların da kıvırcık saçlar için olanını edin.

10- Bu arada kıvırcık saça topuz da çok yakışır. Dağıt çık dediysem, topuzu es geç de demedim yani. 🙂

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir