Kız Kıza Gidilecek Tatil Rotaları

Alaçatı 

Son dönemde isminden sıkça söz ettiren Alaçatı, Ege’den şaşmayan kız arkadaş grupları için en ideal tatil yeri oldu desek yalan olmaz. Ege’nin bu lavanta kokan şirin kasabası, artık ülkemizin en popüler tatil yerleri arasında yer alıyor. Taş evlerden dönüştürülen nezih butik otelleri, hareketli sokakları; beach clubları ile Alaçatı sizin için ideal olabilir kızlar!

Gökçeada

Gökçeada denince herkesin aklına sokaklarında dolaşacağı Rum köyleri, dibek kahve ve muhteşem sahilleri gelir bu yüzden daha sakin ve doğayla iç içe bir tatil arayanlara kesinlikle Gökçeada’yı öneriyoruz! Eceabat’tan Gökçeada’ya ulaşmak için yapacağınız 2 saatlik feribot yolculuğu da son derece eğlenceli olabilir, deneyin derim!

Gümüşlük

Bodrum Yarımadası’nın en batı ucunda yer alan Gümüşlük, Bodrum’un kalabalığından uzak, sakin bir kaçamak rotası olarak dikkat çekiyor. Gümüşlük’e yaklaşırken göze çarpan yedi yel değirmeni, Bodrum’un el değmeden korunmuş bu eşsiz balıkçı kasabasının hoşgeldiniz tabelası görevini yerine getiriyor.

Cunda

Gerek konumuyla, gerekse her zevke uygun imkanlarıyla Cunda, Girit mutfağı, Rum mirası sokaklar, özerk ada hissiyatı, hoş insanlar, şarap eşliğinde edilen muhabbetler, gün batımında rakı balık sefası ile ince ve dingin yaşamayı sevenlere hitap ediyor. Kız arkadaşlarınızla Cunda’ya gidin; muhteşem zeytinyağlı yemekler ve deniz ürünleri tadın, Şeytan Sofrası’ndan gün doğumunu izleyin, Sarımsaklı Plajı’nda denizin keyfini çıkarın ve meşhur Taş Kahve’de doyumsuz sohbetler eşliğinde güneşi batırın.

Kaş

Tatilde bile müzik ve sanattan vazgeçmeyen arkadaş grupları için Kaş harika bir seçim olabilir. Birbirinden güzel caz ve rock müzik mekanları ile İstanbul’un kültürel yaşamını yazın devralan Kaş’ta ayrıca uzun tekne yolculuklarına çıkabilir, hatta hemen karşıda bulunan Meis Adası’na da uğrayabilirsiniz. Meis Adası’nın ışıkları eşliğinde uykuya dalıp, her adımda özgürlüğü hissederek, gün batımında sükuneti yakalayabilirsiniz.

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir