Klitoris Estetiği

Cinsel ilişki sırasında kadının haz almasını ve duyarlılığını sağlayan klitoris çevresine uygulanan estetik işlemler, kadının ilişki sırasında orgazm olmasını kolaylaştırmakta. Klitoris estetiği, direkt olarak klitorise yapılan bir müdahale değildir. Çevresinde bulunan iç ve dış dudak ile klitoral deri şapkası, klitorisi açığa çıkarak şekilde yeniden düzenlenmekte ve böylece cinsel işlev bozuklukları giderilmektedir.

Klitoris, kadın cinsel organının üzerinde bulunan, küçük dudakların başladığı alanda bulunmaktadır. Şekli her kadında parmak izi gibi farklıdır. Doğum yapmak ya da yaşın ilerlemesi ile görüntüsü ya da şekli bozulmamaktadır. Fakat çeşitli durumlarda klitorisin kapalı konumda olması, orgazm olma ile ilgili sorunlara sebep olabilmektedir.
Operasyon sırasında bölgedeki sinirlere hasar verilmemektedir. Yalnızca klitorisin etrafındaki çevre dokular düzenlenmektedir. Çeşitli durumlarda klitorisin etrafında şapka ya da klitorisi örten parçalar bulunabilir. Bu durumda da klitorisle temas zorlaşır. Ameliyat sırasında bu dokular, klitorisin ortaya çıkabileceği şekilde düzenlenir.

Klitoris daha belirgin hale gelir. Bu sayede klitorisin duyarlılık kazanması sağlanır. Genel anestezi altında uygulanan klitoris estetiği, 30 dakikada tamamlanmakta ve iyileşme süresi 7-10 gün olmaktadır.

Orgazmı kolaylaştırıyor!

Klitoris estetiği günümüzde en çok talep edilen estetik operasyonların başında gelmektedir. Klitorisin çevresinde yer alan dokuların düzenlenmesi, klitorisin uyarılmasını da kolaylaştırmakta. Bu operasyon, iç ve dış dudak küçültme operasyonu ile birlikte de yapılabilmektedir.

Klitoris estetiğinde eriyen dikişler kullanılır. Bu sayede dikiş alma sorunu yoktur. Ameliyattan sonra 3 gün duş alınmaması tavsiye edilir. Tuvalet temizliğinde; önden arkaya metodunun besinmesi gerekir. Antiseptik ile hijyen sağlanır. İyileşmesi süresi tamamlanana kadar cinsel ilişki yasaktır. Operasyondan sonra ağrı kesici ve antibiyotik kullanılır.

Opt. Dr. Özlem Aras

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments