Koç Dolunayı

2 Ekim 00:05 sularında Koç burcunun 9 derecesinde bir dolunay yaşayacağız. Dolunay zamanları büyük farkındalıklar yaşarız. Kimi zaman bu farkındalıklar için olaylar yaşarız, kimi zaman direkt bilinçaltımızdan gelir. Güneş ve ayın karşı karşıya olmasıyla duygularımız ve benliğimiz arasındaki ilişkiyi çok daha net görürüz.

Koç burcunda gerçekleşecek bu dolunay beraberinde;

-agresiflik

– ben merkezcilik

-düşünmeden hareket etme

-dürtülere kapılma

-empati kuramama

-aceleci

-egoistlik

-fazla cesurluk

gibi durumlar getirecektir.

Aynı zamanda koç burcu, yangınlar ve savaşlarla ilgilidir. Global anlamda mars retrosunun başlattığı savaşları, patlamaları adeta tetikler bir etki verecektir.

Dolunay haritasını incelediğimde, ayın yanında şifacı ve adeta yaralayıcı olay chironu görmekteyim. Chiron bize bu dolunayda, en derinimizdeki yaralarımızın ortaya çıkacağını, derinlerimize dalabileceğimizi ve onlarla vedalaşmamız için bir fırsat olduğunu veriyor. Dolunay bize bu yaralarımız hakkında şifalanma cesareti veriyor.

Güneş Uranüs 150liliği ise kişisel anlamda bizi ani değişimlere, hedef değişimlerine itebilir. Bir anda hedeflerimiz doğrultusunda yön değiştirebilir, koç cesaretiyle önemli adımlar atmaya gidebiliriz. Aceleci davranmamakta fayda var unutmayalım! Koç burcu zodyağın minik bebeğidir onun heyecanıyla hareket edersek sonrasını hesaplayamamış olabiliriz.

Koç ben, terazi biz demektir. Bu iki aksta gerçekleşiyor olması, şüphesiz ki ilişkileri gündemimize oturtacaktır. Biz olabilmek çok mu zor? Neden hep senin isteklerin? Neden her şeyi ‘ben’ yapıyorum? Neden iki taraflı düşünemiyoruz? Mutlu muyuz? Bu ilişkiden beklentimiz ne?

Son olarak dolunay anında yengeç burcu yükseliyor. Bu bize ev, aile, taşınma, evlenme, iş değişikliği gibi gündemler getirecektir.

Koç dolunayları aynı zamanda şiddet, öfke gibi etkiler de verebilir, dikkat edelim. Unutmayalım ki dürtüsel davranıyoruz. Öfkeyle kalkmayın zararla oturmayın! Sözlerimize dikkat edelim ve aceleci karar vermeyelim. Dönen eski sevgililerimiz olursa da aldırış etmeyelim! 

Kalbinize, iç sesinize odaklanın. Ne istediğinize, kendinize nasıl iyi geleceğinize karar verin. Beklentilerinizden, bencilliğinizden kurtulmaya odaklanın.  Kendimizi sıkışmış hissedebilirsiniz. Özgürleşme ihtiyacınız yüzünden agresif olmamaya özen gösterin. Aksi taktirde durumlar karşısında kurban pozisyonuna düşebiliriz.

Koç, Terazi, Yengeç, Oğlak ve bu burçların 9 derece civarlarında gezegen yerleşimi olanlar en çok etkilenecekler…

Yazar: Sena Terzi

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir