BayıldımBayıldım

Makyajsız Da Güzel Görünebilirsin!

Makyaj; kusurları kapatmak için değil, keyif için yapılmalıdır. Böylece süreçten de zevk alabilir, kendi tarzını ortaya koyabilirsin. Ama güzel görünmek adına makyaj yaptığında, makyajın altında aslında kendine olan güvensizliğini gizliyorsundur. Hem zaten herkes makyajla güzel olabilir. Sağlıklı bir cilt ve iyi bir psikoloji ise nice kozmetik ürününden daha anlamlı ve önemlidir. Bu yüzden burada, makyajsız ya da hafif bir makyajla da güzel görünmenin sırlarını sıralıyorum. Yaz aylarında bir ton makyajın ne kadar bunaltıcı olduğu ve cilt problemlerine yol açtığı düşünülürse, bu liste tam sana göre.

1- Cildinin sağlıklı olması seni her zaman güzel gösterir. Bunun için de sağlıklı beslenmeli ve uyku düzenine dikkat etmelisin. Ayrıca sigaradan uzak durman da şart.

2- Bol bol su iç. Su cildi nemlendirir, cildinin canlı ve genç görünmesini sağlar. Göz altı morluklarını da önler.

3- Kaşlar, yüzü ve dolayısıyla güzelliği en çok etkileyen detaylardan biridir. Yüzüne uygun kaşların olsun. Kaşlarını sık sık tara ve düzgün bir şekilde alması için kuaförüne git.

4- Sadece kirpiklerini belirginleştirerek makyaj yapmışsın gibi görünebilirsin. İyi bir şeffaf rimel ya da kirpik kıvırıcıyla bu sonucu elde etmen mümkün.

5- Yüzünü her daim temizle. Özellikle yatmadan önce nemlendirmeyi unutma. Ayrıca yüzüne gül suyu ve naneyle bakım da yapabilirsin.

6- Dudaklarının dikkat çekmesi için krem ya da nemlendirici sür. Böylece dudakların pürüzsüz olacak.

7- Saçlarının kırıklarını aldır, düzenli olarak yıka ve arada zeytinyağı maskesiyle onları canlandır.

8- Günde en az 7 saat uyumalısın. Gözlerinin dinlenmesi ve cildinin yenilenmesi için uyku şart.

9- Dışarı çıkmadan önce mutlaka koruyucu bir güneş kremi kullan. Böylece cildinin erken yaşlanmasını ve cildinde leke oluşmasını önlemiş olursun.

10- Dişler güzellikte çok önemli. Çünkü aslında kocaman gülümsemek, güzel olmak demek. Bunun için de bakımlı ve beyaz dişlerin olsun.

 

 

 

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments