Mars Retrosu

Bu günlerde hızı yavaşlayan mars gezegenimiz retroya hazırlanıyor! 9 Eylülde durağan pozisyona geçecek olan Mars, 11 eylülde geri hareketine başlayacak. Etkilerini 9 Eylülden itibaren düşünebiliriz… Unutmayalım ki bir gezegenin en tehlikeli olduğu dönem ‘S’ yani durağan olmasıdır. 9 Eylül-11 Eylül arası durağan pozisyondayken daha hazırlıklı olmalıyız!

Agresif çocuğumuz olan Mars’ın retroya girmesi aslında hepimizin dürtüleriyle bağlantılı olacaktır. Merkür retrosuna çok alıştık artık. Beynimiz allak bullak duygularımız desen öyle. Peki Mars? Tamamen dürtüsel. Sinirimiz, öfkemiz, mücadelemiz, cinselliğimiz… Bu sefer aklınıza değil bedeninize, sesinize mukayyet olun efendim! Peki eski sevgililer sorusunu duyar gibiyim. Merkür ve Venüs kadar eski sevgililer kapıda diyemem. Fakat retrolar benim için hep karmayı temsil ettiğinden, kim bilir…

Bir önceki yazımda hep dünyaya etkilerinden bahsettim. Savaş çanları duyabileceğimizi ifade ettim. Kişisel hayatlarımızda da bu aynı şekilde. Haksızlığa gelemediğimiz gibi bu konularda kendimizi ifade etme şeklimiz biraz sert olabilir ve insanlarla ciddi problemler yaşayabiliriz.

Yaptığımız işlerden sonuç almamız zorlaşabilir, kendimizi motivasyonsuz hissedebiliriz. Normalde 1 saatte yaptığımız işi 3 saatte yapabiliriz. Retro doğumlular anlar beni, diğer insanlara göre çok daha geç sonuç alırlar.

Cinsel olarak libidosal bir kayıp yaşanabilir, beraberinde de sorunlar çıkabilir. Kendimizi çok zorlamamalıyız.

Kas ağrıları, baş ağrıları gibi etkiler söz konusu olabilir. Bu dönemde ateş enerjisinde olacağımızdan patlamalar, yangınlar gibi durumlara tedbirli davranmak doğru olacaktır.

Yazar: Sena Terzi

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir