Merkür Retrosu

Benim için retrolar, gezegen yavaşlamaya başladığı an başlıyor. Dünden beri kafam leyla olmaya başladı bile! 17 Haziran’da durağan pozisyona geçecek olan canım Merkür 13 Temmuz’a kadar bize eşlik edecek. Bu retronun zor yanı, 25 Haziran’a kadar canımız Venüs retrosuyla eşlik ediyor oluşu. Venüs’ün ikizler, Merkür’ün yengeç burcunda retro yapması iki birbirini görmeyen, birbirinin doğasını anlamakta zorluk çeken burç arasında olduğu için, değerlerimiz konusunda bizi adeta belirsizliğe itebilir.

Su grubunda gerçekleşecek bu retro, bizi daha yavaş düşünen, duygusal düşünen bir döneme sokacaktır. Olaylara duygusal açıdan bakmaya eğilimimiz oldukça artacak ve çok alıngan bir iletişim sergileyeceğiz. 25 Hazirana kadar olan bu süreçte biraz manipülatif bir duygusallıktan bahsedebiliriz. Yanlışlar yapsak da karşı tarafa kendimizi çok fazla masum gösterme çabasına girebiliriz.

Sorunlarımızı dillendirmek isteyebilir ve adeta düşüncelerimizde boğulabiliriz. Geçmişe özlem duyabiliriz. Geçmişi düşünen, tartan bir dönemden geçeceğimiz için geçmişteki insanlarla iletişime geçmek isteyebiliriz. Eski sevgililerden bahsetmiyorum bile artık bu retronun kaçınılmazı olacaktır. Bu dönemde ne iyi gelir derseniz; 21 Haziranda yaşayacağımız tutulmadan sonra aileye yönelmek, evimize yönelmek çok iyi gelecektir. Unutmayalım ki retrolar içselleşmek için güzel zamanlardır. Evinizi dekore edebilir, aile sorunlarınızı çözebilirsiniz. Bu dönemde zihnimizin yavaş ve fazla duygusal düşündüğünü unutmayalım. İnsanlara alınganlık göstermeye, içerlemeye çok yatkın olabiliriz. Ah şu retroyu da atlatalım da mars retrosuna kadar rahatlayalım en azından. Az kaldı dayanın!

Sena Terzi

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir