Meryl Streep’ten Motivasyonunu Artıracak 10 Hayat Dersi

Amerikalı efsanevi aktris Meryl Streep gerek filmleri gerek yaşam tarzıyla kadınlar için adeta bir rol model. 21 Oscar adaylığı ve 3 Oscar ödülüyle başarının da sembolü. Sık sık bu çağın en iyi oyuncusu olarak adlandırılıyor. Yaşayan bir efsane olmasını da güçlü oyunculuğuna, farklı aksanları başarılı bir şekilde konuşabilmesine ve sinemada pek çok kadın oyuncuya örnek ve destek olmasına borçlu. Ayrıca sinema endüstrisinin güçlü kadınlarından biri. Bakalım, hayatı dolu dolu yaşayan ve canlandırdığı karakterlerle bize de motivasyon aşılayan bu enerjik kadının yaşamla ilgili ne gibi tüyoları varmış! İşte Meryl Streep’ten 10 hayat dersi:

“Başka insanların ne düşündüğünü önemsediğiniz dakika, kendiniz olmayı bıraktığınız dakikadır.”

“Gerçek özgürlük; üzerimizde kimin ve neyin güce sahip olmasına izin verdiğimiz konusunda, bir seçeneğimiz olduğunu anlamaktır.”

“Kendinizi zorlamak ve yapmak istemediğiniz şeyleri yapmak iyidir. Eğer o konularda otomatik olarak iyi değilseniz, denemelisiniz. Denemek çok önemlidir.”

“Tavsiyem: Cildiniz veya kilonuz hakkında endişelenmek için çok fazla zaman kaybetmeyin. Yaptıklarınızı, dünyada ellerinizi koyduğunuz şeyi geliştirin.”

“Mutluluğun ve başarının formülü, mümkün olan en canlı şekilde, sadece kendiniz olmaktır.”

“Yaşlanmayı kucaklamalısınız. Hayat değerlidir ve çok sayıda insanı kaybettiğinizde, her günün bir hediye olduğunu fark edersiniz.”

“İnsanlara verilen en büyük armağan, empati gücüne sahip olmamızdır.”

“Bence kendi yolunuzu bulabilirsiniz… Sonunda size doğru gelen bu olacak. Annenizin size söylediği değil. Bazı aktrislerin söylediği değil. Kimsenin size söylediği değil. Küçük olan, yine de sizin içinizden gelen ses.”

“Bence ‘kendin’ zaman içinde daha açık bir şekilde ortaya çıkıyor.”

“İnandıklarınızı hayatınızın her alanına entegre edin. İşinize kalbinizi koyun ve diğer herkesten ellerinden gelenin en iyisini yapmalarını isteyin.”

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir