Meyve Maskeleriyle Sivilcelerden Kurtuluyoruz!

Meyveler ciltte canlandırıcı etkiye sahiptir ve peeling etkisi vardır. Meyveli maskeler problemli ciltlere iyi gelir. Zengin içerikli ve besleyici olan meyveler solgun, hassas, yıpranmış ciltlerin düzelmesinde etkilidir.

Limonlu sivilce maskesi

Sivilce maskeleri arasında en çabuk etki gösteren maske limonlu maskedir. Bu maske için iki malzeme yeterlidir. 3 yemek kaşığı limon suyu ve 2 yemek kaşığı bal karıştırma kabına alınır, güzelce karıştırılır. Sonrasında sivilcenin olduğu bölgeye uygulanır. 15 dakika beklettiğiniz maske, ılık suyla cildinizden arındırılır. Bir hafta arayla her gün uygulayabilirsiniz. Uygulama yapmadan önce varsa makyajdan cildinizi arındırmanız önemlidir. Limonlu sivilce maskesiyle sivilceleriniz kuruyacaktır.

Çilekli sivilce maskesi

Yağlı bir cilde sahipseniz sivilcelerden kurtulmanız biraz daha zorlaşıyor. Çilek, ciltte peeling etkisine sahiptir. Çilekli sivilce maskesi için 6-7 orta boy çilek ve 2 yemek kaşığı ev yapımı yoğurt kullanılmaktadır. Bir kapta çilekleri temizleyip, çatal yardımıyla ezin. Ardından aynı kaba yoğurdu da ekleyin ve karıştırın. Karışımı temizlediğiniz cildinize elinizle uygulayabilirsiniz. Çilek maskesini 15 dakika kadar cildinizde bekletin. Çilek cildi gerici etkiye sahiptir; bu yüzden bu süreyi aşmamaya dikkat etmelisiniz. Cildinizde gerilmeyi hissettiğinizde ılık suyla cildinizi durulayın ve sonrasında nemlendirici sürün.

Kayısılı sivilce maskesi

Sivilce problemlerine iyi geldiği bilinen kayısı cilde peeling etkisi yaparak cildin ölü cilt hücrelerinden kurtulmasına yardımcı olur. Aynı zamanda cilde parlaklık verip, ışıl ışıl ve yumuşacık olmasını da sağlar. Kayısılı sivilce maskesi için 3-4 tane kayısının posası, 1 tatlı kaşığı yulaf ezmesi tozu ya da badem tozu kullanılmaktadır. Tüm malzemeler bir kapta iyice karıştırılır. Önceden temizlenmiş olan cilde uygulanır. Yaklaşık 15-20 dakika kadar beklettiğiniz maskeyi ılık su yardımıyla ciltten arındırın.

Elmalı sivilce maskesi

Yüzünüzün yağlı olmayan bölgelerini kurutmayan ve sivilcelerin de azalmasına yardımcı olan elmalı maske, karma ciltlerin tercih edebileceği bir maskedir. Bu maske için 1 tane elmaya ve 4 yemek kaşığı kadar bala ihtiyacınız vardır. Elmayı rendeleyin ve bal ile iyice karıştırın. Önceden temizleyip kuruladığınız cildinize uygulayın. Haftada bir kez bu maskeyi uygulamak yeterli olacaktır.

Tarçınlı sivilce maskesi

Tarçınlı sivilce maskesi için ihtiyaç duyulan malzemeler 2 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı tarçındır. Bal ve tarçın aynı kapta iyice karıştırılır. Temiz cildinize yavaşça uygulayacağınız maskeyi 15 dakika kadar bekletin. Ilık suyla cildinizi maskeden arındırın. Haftada 2 defa uygulamanız yeterli olacaktır.

Daha fazla yazı için:  https://goo.gl/6TKLJp

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top