Negatif Enerjiyi Def Eden Tütsüler!

Tütsü yakmak çoğunlukla hoş kokulu bir atmosfer yaratmak için başvurulan bir yöntem. Çünkü baharatlı, çiçekli tütsüler sayesinde bulunduğumuz ortamın havası bir anda değişebiliyor. Bazen ağır yemek kokusunu önlemek, bazen keyifli bir ambiyans yaratmak, bazen de meditasyonumuzu desteklesin diye tütsü yakabiliyoruz. Ama bazı tütsülerin, yaydıkları koku ve enerji sayesinde ortamdaki negatif enerjileri uzaklaştırmak gibi bir işlevi de var. Bu tütsüleri aktarlarda ve mistik dükkanlardan temin edebilirsin. İstersen evinde de hazırlayabilirsin. Şimdi sana doğal ve pozitif etki yaratan tütsüleri evde nasıl hazırlayabileceğini anlatacağım.

Adaçayı tütsüsü: Birkaç dal kurutulmuş adaçayını birbirine bağla ve ocakta yakarak evin içinde dolaştır. Evin havası yavaş yavaş değişecek.

Defne yaprağı tütsüsü: Birkaç tane kuru defne yaprağını bir tavada rengi değişene kadar ısıt. Yapraklar gün boyunca tavada kalsın, evin enerjisi nötrlensin.

Kahve tütsüsü: 1 çay kaşığı Türk kahvesini kuru bir şekilde kavur. Bir kaba al. İstersen çalışma masana koyabilirsin. Böylece daha iyi hissedeceksin.

Gül tütsüsü: Kurutulmuş gül yapraklarını yakarak tütsü elde edebilirsin. Bu tütsü hem negatif enerjisi kovar hem de sevgi enerjisi verir.

Lavanta tütsüsü: Kurutulmuş lavanta dallarını birbirine bağla ve yak. Yorgunluk, uykusuzluk, depresyon ortadan kalkacak.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir