Yılbaşı Ruhunu Yansıtan 8 Keyifli Film

Aralık ayı geldi mi insanın içini ısıtan yılbaşı temalı filmler de izlenmeye başlanır. Çünkü yılbaşı yaklaşırken böyle filmler izlemek, bunu yaparken de sıcak şarap yudumlamak ve patlamış mısırları çıtırdatmak gibisi yoktur. Bu adeta bir aralık ayı geleneğidir. Daha ayın başında kurulan ağaçlar, alınan hediyeler, tarçın kokulu mumlar, kar taneli atkılar, renkli ışıklar gibi. Hayatın ne kadar özel olduğunu hatırlar ve bize keyif veren şeyleri yapmanın önemini bir kez daha kavrarız. Ortalıkla mutlu bir enerji dolaşır. Film izlemek de hayatın keyiflerinden biri. Hele ki konu yılbaşı ruhu olursa. İşte senin için seçtiğim, ister aralık ayı boyunca ister yılbaşında izleyebileceğin 8 keyifli film:

Elf (2003): Kuzey Kutbu’nda büyüyen Buddy, diğer elfler gibi olmadığını, bir insan olduğunu fark eder ve valizini toplayıp New York’a gider… Dolu dolu kahkaha atmak için Will Ferrell’in rol aldığı bu filmi izle derim.

The Polar Express (2004): Noel’e inancı olmayan küçük bir çocuk, aniden karşısına çıkan trene atlar ve maceraya çıkar… Tom Hanks’in yer aldığı bu 3D animasyon, film gecene renk katacak.

How the Grinch Stole Christmas (2000): Whoville kasabasını Noel heyecanı sarmıştır. Grinch ise Noel’den nefret ettiği için hain bir plan yapar… Jim Carrey, Grinch rolüyle seni epey güldürecek.

Home Alone (1990): Ailesi Noel için Fransa’ya tatile giderken Kevin’ı yanlışlıkla evde unuturlar… İzlerken çocukluğun aklına gelebilir ya da kendini Kevin’ın yerine koyabilirsin.

Home Alone 2 (1992): Bu sefer de ailesiyle Noel tatiline çıkan Kevin, yanlış uçağa biner ve kendini New York’ta bulur… Kevin tek başına renkli bir macera yaşarken sen de karların tadını çıkaracaksın.

The Nightmare Before Christmas (1993): Halloweentown’ın biriciği Jack Christmastown’ın Noel Babası’na özenir, onu kaçırır ve yerine geçer… Bir Tim Burton klasiği olan bu animasyon en iyi filmlerin arasında yer alacak.

Love, Actually (2003): Günümüz Londra’sında Noel’den bir süre önce yaşanan farklı aşk öyküleri… Colin Firth, Alan Rickman, Keira Knightley gibi ünlü oyuncuların canlandırdığı karakterler içini sıcacık yapacak.

The Christmas Chronicles (2018): İki kardeş gizlice Noel Baba’nın kızağına binerler ve olanlar olur… Bir Netflix yapımı olan filmde, Noel Baba’yı usta oyuncu Kurt Russell canlandırıyor. Hem de çok tatlı bir şekilde.

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir