Normalleşme Sürecinde Daha İyi Hissetmeni Sağlayacak 10 Motivasyon Cümlesi

Dünya genelinde salgının devam ettiği ama etkilerinin yavaş yavaş azalmaya başladığı bir döneme girdik. Haziran ayından umutluyuz. Ülkemizde de 1 Haziran’la birlikte hayat normale dönmeye başladı. Kapalı olan pek çok iş yeri açılıyor, pek çoğumuz iş başı yapıyoruz. Fakat bütün bunları belli bir dikkat çerçevesinde ve sosyal mesafe kurallarına uyarak yapıyoruz. Çünkü Corona Virüsü’nden tamamen kurtulmuş değiliz be hijyen hala en önemli konu. Evlerde geçirdiğimiz birkaç ay hepimiz için farklı anlamlara geldi. Bazılarımız kendini yeniledi, bazılarımız sıkıldı, bazılarımız belirsizlik yüzünden gerildi. Bazılarımızın yaratıcılığı evrildi, o bazılarımız durmadı, üretti. Ama artık ufak ufak sosyal hayata dönüş yapıyoruz. Ve ben bu dönemde sana iyi gelecek motivasyon sözleriyle karşındayım.

Karantina döneminde bir mola vermiştin fakat pes etmemeyi bildin. Senin bundan sonra da başaramayacağın hiçbir şey yok.

Sen artık yepyeni bir sensin. Bu sessiz ve hareketsiz dönemde kendinle ilgili gerçekleri keşfettin. Şimdi kararlarını cesurca uygula.

Hayallerin her şeyden büyük, pandemiden bile. Bu yüzden yaşam normalleşirken sen de kalıpları yık ve ışığını yay.

Uzun süredir enerji biriktiriyordun, şimdi o enerjiyi eyleme dönüştürme vakti. Bunun için ihtiyacın olan motivasyon sende zaten mevcut.

Yaşadığın tüm sıkıntıları güce dönüştür. Çünkü ayağa kalkmanın zamanı geldi. Sen bu dönem için gerekli altyapıya zaten sahipsin.

Şimdi önünde iki seçenek var. Ya her şey eskisi gibi devam eder ya da daha büyük hedefler belirler ve kendine inanırsın. İkinci seçenek seni ileriye taşıyacak.

Sen zaten çalışmaya ara vermemiştin. Bazen kendini geliştirmek için ufacık bir adım atmak bile önemlidir. O halde hayatla birlikte akmaya devam et.

Dünyanın ihtiyacı olan şey daha sağlıklı günler ve senin gibi güçlü kadınlar. Her şey kendine güvenmenle başlayacak, sonra da değişim kaçınılmaz olacak.

Başarının sırrı çok basit: Geleceğinin senin ellerinde olduğunu bilmek. Bu yüzden her dönemin kıymetini bil ve vazgeçme. Sen olmaya devam et.

Dününden ders aldıysan, bugününü yaşıyorsan, yarının için umutluysan senden güçlüsü yok. Şimdi bu güce bir de azim ekle ve hiçbir şeyin seni durduramayacağını gör.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir