Ojenin Evde Çok İşine Yarayacak 10 Farklı Kullanım Şekli

Ojeyi, tırnaklarına sürmek ve bakımlı görünmelerini sağlamak dışında da kullanabilirsin. Evet, renk renk ojelerin evdeki birçok konuda işine yarayabilir. Onlarla tamir, boyama, süsleme yapabilir; acil durumlarda onlardan yardım alabilirsin. Her an elinin altında durması gereken, en az temizlik malzemeleri ya da alet çantası kadar kadar önemli olabilecek malzemelerdir. Özellikle de şeffaf ojeler. Hem böylece kullanmadığın ojelerin bir köşede kuruyup gitmelerini de önlemiş olursun. Simli ojelerinle de harikalar yaratabileceğini görürsün. İşte sana ojelerinle yapabileceğin birkaç pratik ve yaratıcı uygulama:

1- Tencere, çaydanlık gibi emaye eşyaların üstündeki çatlakları aynı renk ojeyle boyayarak kapatabilirsin.

2- Ayakkabılarında soyulma olduğu zaman üstüne bir parça aynı renkte oje sürersen fark edilmez.

3- Dikiş yapacağın zaman ipi iğneden geçirmekte zorlanıyorsan ucuna biraz şeffaf oje sürebilirsin. Böylece işin kolaylaşacak.

4- Anahtarların üst kısmını farklı renkteki ojelerle boyarsan karıştırmazsın. Eve girerken bodrumun anahtarıyla kapıyı zorlamazsın.

5- Bunu artık hepimiz biliyoruz ama yine de belirtelim. Kaçan çorapların yırtık kısmına, daha çok kaçmaması için, şeffaf oje sürebilirsin.

6- Suya girerse paslanacak eşyaların varsa yüzeylerine şeffaf oje sürebilirsin. Böylece havayla temasları kesilecek ve paslanmayacaklar.

7- Evdeki eşyaları süslemede de ojeden faydalanabilirsin. Renkli ve simli ojelerle saksıları, mumlukları, çantaları, bilezikleri hatta kulaklıklarını bile boyayabilirsin. Bu konuda sınır, hayal gücün.

8- Evdeki şarj kabloları sürekli karışıyorsa, kendi kablonu renkli ojelerle kişiselleştirebilirsin.

9- Altın ve gümüş dışındaki metallere alerjin varsa, takılarının cildinle temas eden kısımlarına şeffaf oje sürebilirsin.

10- Ayakkabı bağcıklarını deliklerden daha kolay geçirmek için uçlarına şeffaf oje sürebilirsin.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir