Ok Gibi Kirpikler İçin Öneriler

Kirpiklerin kıvrık, uzun ve hacimli olanları makbuldür. Bütün rimeller de bunun iddiasındadır zaten. Ama takma kirpikle desteklenmeden hiçbir kirpik öyle görünmez. Yine de birkaç formül ve numarayla ok gibi kirpiklerin olabilir. Türkan Şoray kirpikleri için güzellik salonlarına para harcamadan, kendi kendine de bir şeyler yapabilirsin. Gözler ruhun aynasıysa, kirpikler güzelliğin aynasıdır.

ok-gibi-kirpikler-icin-oneriler_1

Maşa ve fırça etkisi: Kirpik maşasını fönle ısıt ve kirpiklerini dikkatlice maşala. Daha sonra koyu renkli bir rimelle bu görüntüyü destekle. Koyu renkli rimeller kirpikleri daha uzun gösterir. Kirpiklerini fırçalamak da aynı etkiyi gösterecektir. Böylece dikkat çekici kirpiklerin olacak.

Zeytinyağı kürü: Her gece kirpiklerine kürdan pamukla zeytinyağı uygula ve öyle uyu. Zeytinyağı kirpikleri besler ve canlandırır.  

Badem yağı kürü: Kirpiklerini düzenli olarak badem yağı sürmen kirpiklerini uzatır ve gürleştirir. Badem yağını kürdan pamukla kirpik diplerine uygula.  

Rimel sürme tekniği: Rimelini aşağıdan yukarıya zikzak çizerek sür. İlk katı sürdükten sonra, çok az bekleyip ikinci katı sür. Rimel kurumamalı çünkü kurursa yapışır. Ayrıca yatmadan önce kirpiklerini iyice temizle. Böylece ertesi gün rimeli daha kolay sürersin.

ok-gibi-kirpikler-icin-oneriler_2

Vazelinin gücü: Her gün kirpiklerine vazelinle masaj yap. Vazelin hem kirpiklerini dökülmelere karşı korur hem de nemlendirir. Ayrıca bu sayede zayıf ve az kirpikler daha dolgun görünür.

Doğru beslenme: Kirpiklerinin sağlıklı olması için önce senin sağlıklı olman gerekir. Biotin kirpiklere iyi gelir. Biotin içeren gıdalar karnabahar, somon, muz, havuç ve mantardır. Ayrıca B vitamini de kirpiklerini güçlendirecektir.  

ok-gibi-kirpikler-icin-oneriler_3

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments