Oturduğumuz Yerden Louvre Müzesi’ni Geziyoruz!

Covid-19 pandemisi sebebiyle ne yazık ki fazla gezemiyoruz. Hele ki yurt dışına gidişlerimiz tamamen durdu diyebiliriz. Bu da evde ya da bulunduğumuz ülkede elimizden geldiğince keyifli zaman geçirmeye, böylece stresten uzaklaşmaya yönlendirdi bizi. Bunun en keyifli yollarından biri de dünyaca ünlü çeşitli müze ve sergilerin koleksiyonlarının online erişime, bölümlerinin de sanal tura açılması oldu. Bunlardan en sonuncusu dünyanın belki de en popüler ve en çok ziyaret edilen müzesi Louvre Müzesi oldu. Louvre Müzesi geçtiğimiz günlerde tüm koleksiyonlarını online erişime açtığını duyurdu.

Louvre Müzesi, Paris’te bulunuyor ve 1793’te ziyarete açıldı. Tarih öncesi çağlardan 21. yüzyıla kadar uzanan geniş bir koleksiyon yelpazesine sahip. Yaklaşık 35.000 kadar tarihi sanat eseri burada aktif olarak sergileniyor. Müzenin en popüler eseri ise tabii ki Leonardo da Vinci’nin Mona Lisa’sı.

Louvre Müzesi 2017 yılında 8.1 milyon ziyaretçisi ile dünyanın en çok ziyaret edilen sanat müzesi seçildi. Tabii şimdilerde kapalı. Ama aşağıda vereceğim link ile Louvre Müzesi’nin sanat eserlerini oturduğun yerden inceleyebileceksin. Ve böylece Mona Lisa’yı ve daha fazlasını ekranından görebileceksin. O zaman sana şimdiden keyifli gezmeler!

Link: https://collections.louvre.fr/en/

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir