Psikolojik Olarak Merkür Retrosu

Merkür’ün yengeçte retro yapacağı bu günlerde psikolojimize çok yöneleceğimizi, hassas durumların söz konusu olacağını söylemiştim. Biraz işin bu boyutunu konuşalım istedim. Venüs retrosunda değerlerimizi sorguladıktan sonra şu günlerde de kendimizi, geçmişimizi sorgulama dönemine giriyoruz adeta. Geçmişimiz daha mı mutluydu? Mutlu olsa geçmişte kalır mıydı? Mutluluğumuz ve değerlerimiz birbiriyle örtüşmedi mi? Özlüyor muyuz? Tekrar yanımızda olsun istiyor muyuz? Artık hayatımızdan insan çıkarmaya tahammülümüz yok mu? Bu sorgular Merkür retrosuyla beraber hayatımızda girecek bu dönemde.

Merkür su gruplarında özellikle yengeç ve balıkta çok fazla duygusal düşünür. Düşüncelerinde, konuşmasında hassaslık söz konusudur. Geçmişteki insanlarla hesaplaşma, affetme, affedilme arzularında olabiliriz. Fakat öyle bir durumda buluruz ki kendimizi ne affetmeye, ne affettirmeye gücümüz olmayabilir. Hızla değişen hayat koşulları ve adeta bir sıkışmışlık hissi bu hislerimizi erteleyebilir, biz erteledikçe içinde boğulabiliriz. Sabret cümlesi şu günlerde en son duymak isteyeceğimiz cümle. Çok sıkıldık sabretmekten, beklemekten, umut etmekten, çabalamaktan; farkındayım. Fakat ben Merkür retrosu bitişinde kendimizi, karşımızdakini daha iyi düşünme taraftarıyım. Size dönen retro bitişi dönüyor mu? Siz hala onu istiyor musunuz? Bu zaman aslında bunu ölçmek için bir fırsat.

Elinizden akıp gidiyor gibi hissedebilirsiniz bekleyerek. Gitmiyor. Enerjilerin hepsi çok karşılıklıdır. Hayatına devam ediyor gibi gözükebilir, hayatına birisini alabilir. Fakat hissettiğiniz şeyi hissetmeme ihtimali yoktur. Devam ettiğini sandığı her şeyi retro sonrasında hayatından çıkaracaktır. Bu söylediklerim ah bekleyin retrodan sonra eski sevgililerinizle barışın değil kesinlikle. Ne söylemek ne yaşamak istiyorsanız bunun seyrine retro sonrası karar verin. Göreceksiniz ki her şey kafanızda daha net oturacak.

Sirius yıldızıyla kavuşumda retro yapacak olan Merkür, hislerinizi arttıracak ve adeta kalbiyle hareket eden insanlara dönüşeceksiniz. Fakat ben bu noktada duygularınızla hareket etmenizi önermem. Merkür iletişim gezegenidir ve retro yapması yanlış ifade etmeye, yanlış anlaşılmaya sebep olabilir. Algısal olarak normalle kıyasla daha kapalı olacağımız bu dönemde önemli kararlar vermek bizi özellikle duygusal anlamda çok yıpratacaktır.

İçselleşin. Sevdiğiniz şeylere emek verin. Yarım kalan işlerinizi bitirin. Affedin, geçmişi iyice tartıp düşünün. Nedenlerini düşünün yaşadığınız her acıtıcı olayın. Ailenizi affedin. Günlük yazmanızı öneririm. İçinizdeki o güzel duyguları yazarak ifade edin kendinize, sonra dönüp bir bakın neler hissettiğinize. Bastırdığınız her şeyi çıkarın gün yüzüne. Korkmayın yalnızlıktan, aile kuramamaktan, aldatılmaktan, kök salamamaktan. Başımıza gelen her kötü şeyin sebebi evrenin bizi mükemmelleştirmeye çalışmasındandır. İzin verin! Kin tutmayın sizi üzenlere, sevgiyle uğurlayın. Affedin, enerjisini içinde taşırsanız o enerji tekrar fiziksel dünyada size gözükür, tekrar yaşarsınız.

Birisiyle geçirdiğimiz her dakika, her saniye bize büyük katkıdır. Teşekkür edin! İyi ve kötü kattığı her şey için. Mutsuz olduğunuz için insanların da mutsuz olmasını istemek sizi daha mutsuz birisi yapar. Venüs retrodayken de duyacağınız dedikodulara, şüphelerinize kulak vermeyin. Kişiyi kendisinden dinlemeden asla gerçeği bilemezsiniz. Kızmaya, küsmeye sebep aramayın! Evinizi değiştirmek, insanları şifalandırmak, yardım etmek, aileyle ilgilenmek, yemek yapmak çok iyi gelecektir. Kendinizi mutlu edin!

Yazar: Sena Terzi

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir