SinirliSinirli AğlamaklıAğlamaklı MinnoşMinnoş Sesli GüldümSesli Güldüm BayıldımBayıldım Aman Tanrım!Aman Tanrım! Nalet Olsun!!1!Nalet Olsun!!1!

Regl Dönemi Kas Ağrıları ve Sancılarını Nasıl Engelleyebilirim ?

Her ay karın ağrılarıyla uğraşmaktan yorulmuş olan çok normal! Regl öncesi dönemini bile kapsayan bu ağrılı dönemleri illa ilaçlarla geçirmeye çalışmak zorunda değilsin. Beslenme programını düzenleyerek bu ağrıları en minimal seviyeye indirebilirsin bana güven! Peki beslenme düzeninde neler yapabilirsin?

  1. BOL SU! Regl dönemi; cildinin bozulmasını önlemek, kramp, kasık ve bel ağrısı gibi sancıları önlemek için vücudunu susuz bırakmamalısın! BOL BOL su iç.
  2. Nohut bazlı yiyecekler uyku düzenini de olumlu etkileyeceği gibi ruh halinizi de pozitif etkiler. Dolayısıyla leblebi-nohut-humus vb. gibi besinleri diyet planına ekle!
  3. Magnezyum içerdiği için muz tüket! Hem de bu tatlı ihtiyacını bastıracaktır! Üstüne tarçın koymanı öneririm.
  4. Omega 3 dediğimiz sağlıklı yağları içeren besinler tüket! Bunlar somon ve yerfıstığında bol bol bulunuyor. Hatta avokadoyu da sakın unutma! Bu yağlardan korkma!
  5. Kahve ve siyah çaydan uzak dur! Bunlar aşırı kafein içerdikleri için vücudunu gergin bir evreye sokarak ağrılarını arttırır ve uyku düzenini olumsuz etkiler!

Yazan : Melisa Darmar

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir