Regl Döneminde Cildini Güzelleştirmenin Yolları

Yağlanan ve koyulaşan bir cilt, bir gecede ortaya çıkan sivilceler, yorgun ve şişmiş göz altları ve her şeye gölge düşüren bir solgunluk. Regl döneminde cildimizin başına gelenler. Hormonların değişmesiyle birlikte bu dönemde ciltte birtakım bozukluklar olabilir ve kendimizi güvensiz hissedebiliriz. Bu da dışarı çıkma, sosyal olma isteğimizi alıp götürür. Ama aslında abartıyoruz. Cildimizin günümüzü kabusa çevirmesine gerek yok. Çünkü bu dönemde birtakım bakım rutinleri uygulayarak ve cildimize ekstra özen göstererek kendimizi daha iyi hissedebiliriz. İşte regl döneminde cildimizi güzelleştirmenin yolları:

1- Regl olmadan önce ve regl döneminde beslenmene dikkat etmelisin. Özellikle basit karbonhidrat içeren tatlılardan, yağlı yemeklerden uzak durmalısın. Su içmek ise cildine iyi gelecek.

2- Bu dönemde herkesin ortak sıkıntısı artan sivilceler. En iyi çözüm onları temiz tutmak ve kesinlikle sıkmamak. Reglden bir hafta önce yüzünü düzenli bir şekilde temizlemeli ve yüzüne derinlemesine bir bakım uygulamalısın.

Bizim bu aşama için sana önerimiz FOREO LUNA 3! LUNA 3 ile evde profesyonel bir bakım yapmak çok kolay! Ne kadar uzun süre yıkarsan yıka, ellerin asla LUNA 3’ün yarattığı etkiyi yaratamaz. LUNA 3; uzun ve yumuşak silikon temas noktaları ve yüksek teknoloji T-sonik gücü sayesinde gözeneklerinin derinlerine ulaşır ve yüzünü daha temiz, parlak ve pürüzsüz yapmana yardımcı olur. Ayrıca bunu sadece 1 dakikada gerçekleştirir. Üstelik tüm cilt tiplerine ve senin cildine uygun bir LUNA 3 var.

LUNA 3’ü kullanmak da çok kolay. İlk yapman gereken, “FOREO for You” uygulamasını indirip LUNA 3’ünü telefonun ile eşleştirmek. Ardından yüzünü ıslattıktan sonra en favori temizleme jelini ya da köpüğünü LUNA 3’ün üzerine sıkıp, uygulama üzerinden titreşim yoğunluğunu ayarlayarak derinlemesine temizlik aşamasına geçebilirsin.

3- Cildinin soluk görüntüsünü yok etmek için nefes aldıran, hücreleri yenileyen cilt ürünleri kullanmalısın. Fazla yağlanmaya karşı da cildini dengeleyen yağsız nemlendiricileri tercih edebilirsin.

4- Bu dönemde göz çevrendeki kırışıklıklar belirginleşebilir. Bunun için bu bölgeye uygulayacağın bakımı arttırmalısın. İşte burada yine devreye FOREO LUNA 3 giriyor.

“FOREO for You” uygulaması üzerinden bu sefer LUNA 3’ün arka tarafıyla “eyes on prize” göz çevresi masajını uygulayabilirsin. Önce göz ve kaş çevrene kremini ya da serumunu sür sonra masajı uygulamaya başla. LUNA 3’ün sonik titreşimlerle birlikte çalışan dalga şeklindeki özel tasarım arka yüzeyi; çizgileri ve kırışıklıkları yumuşatmana ve yüz kaslarını rahatlatmana destek olur. Ayrıca yalnız göz çevresi için değil 4 farklı sıkılaştırıcı masaj modu var: Göz çevresi, boyun, kontür, ağız ve çene. Masajlar cildinin sıkılaşmasına yardımcı olur, cilt tonun eşitlenir ve LUNA 3 cildine doğal parlaklığını geri verir. Ayrıca LUNA 3 cildine sürdüğün krem ve serumların emilimini de arttırır. İşte bu kadar kolay! LUNA 3 demek, sağlıktan kaynaklı güzelliğinin ön plana çıkması demek. Ve tüm bunlar regl döneminde ihtiyacın olan şeyler demek.

FOREO LUNA 3 şimdi yumuşak dokusuna dokunup, hissedebilmen için Sephora Zorlu Center, İstinye Park, Nişantaşı, Capacity, Demirören mağazalarında ve sephora.com.tr’de satışta. Sen kendini daha iyi hisset diye. <3
Hemen incelemek için buraya tıkla!

Written by Altan Yiğit

2 Comments

Leave a Reply
  1. Luna 3 değil de ben küçüğünü kullanıyorum ve gayet memnunum çok kaliteli. Güzel bir yazı olmuş, teşekkür ederiz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir