Regl Dönemine İlaç Gibi Gelecek Şarkı Listesi

Evet, hepimiz biliriz o kramplarla dolu, bol sıvı kaybettiğimiz oldukça da asabi olduğumuz o malum günleri… Bize bu günlerde neyin iyi geldiğini bildiğimiz gibi. Filmleri izledik, egzersizlerimizi yaptık, bitki çayımız da hazır! E o zaman evdeki en rahat yere uzanıp biraz mayışma vaktimiz geldi. Mayışırken birazcık da müzik dinlesek nasıl olur acaba? Bence dadınden yinmez. E hadi o zaman bakalım Pepapp müzik listesi olarak ne paylaşmış?

Müzik çok öznel bi konu dolayısıyla o bayan bu şekil müzik dinler bu bayan bu şekil müzik dinler. Herkesin popisi bidir. Biz kendi popimizi sizinle paylaşıyoruz umarız beğenirsiniz.

Pepapp Regl Dönemi Top 10’da bu hafta 10. Sıraya yerleşen şarkımızla başlıyoruz müzik turumuza;

 

10) Alex Tuner – Glass in the Park

Daha önce ‘Çikolata Tadında 5 Film’ içeriğimizde paylaştığımız filmlerden ‘Submarine’ in soundtracklerinin nasıl tatlı olduğundan bahsetmiştik. İşte onlardan bir tanesi. Şarkıyı dinlerken hayatın ve aşkın ne kadar masum ve güzel yönlerini hatırlayıp yeniden ve yeniden aşık olmak isteyeceksiniz. Bizden söylemesi…

 

9) Chinawoman – Lovers Are Strangers

Listeye 9 numaradan giriş yapan şarkımız Chinawoman’dan Lovers Are Strangers oluyor. Bizi hayatın naif gerçekleriyle yüzleştiren bu canım şarkı bunu yaparken öyle romantik ve kararlı bir ritim sunuyor ki, inanmazsak ayıp ederiz sevgili Chinawoman’ın söylediklerine. Hem zaten gerçekler oluk oluk damarlarımızdan akıyor tam da şu anda öyle değil mi?

 

8) Sarah Blasko – All My Love

Bülbül sesli tatlı hemcinsimizle müzik turumuza devam ediyoruz. Düşünün siz evinizin en rahat köşesinde uzanırken odanızı aydınlatan pencerenin arkasından bıcır bıcır kuşların ötüştüğünü duyuyorsunuz. İnanın bu şarkı işte o kuşların aralarında ettikleri tatlı muhabbeti size sunacak. Pepapp demişti dersiniz…

 

7) Tom Waits – All The World is Green

Ve o tok seksi sesiyle Tom Waits listemizin orta sıralarına yaklaşırken yerini alıyor. Siz kramplarla bel ağrılarıyla, sıcak su torbalarıyla cebelleşirken o güzel sesiyle size ninniler söyleyecek ve sizi duymadığınız aşk masallarına inandıracak. Bu adam tam bir kahraman bizden söylemesi.

 

6) Cat Power – Hate

Ve geldik 6 numaraya… Ülkemizi konserleri bahanesiyle sık ziyaret eden gruplardan bir tanesi olan Cat Power’ın Hate şarkısını adet döneminizde dinlemeniz için uygun bulduk. Malum bu dönem aşağı yukarı her şeyden nefret ettiğimiz bir dönem. Temaya uygun bu güzelim şarkı sizi gaza getirecektir.

 

5) Halimden Konan Anlar – Sıkıntı Var

Eveeet sonunda geldik fasulyenin faydalarına… Korkmayın bebeklerim bu listeyi Türkçe şarkı paylaşmadan bitirecek halimiz yoktu herhalde. 5 numarada Adamlar’ın solisti Tolga Akdoğan’ın diğer grubu olan Halimden Konan Anlar var. Hem sözü hem müziği öyle güzel bir şarkı ki. Anlatmayayım da dinleyin. Vıdı vıdı yapıp başınızı şişirmeyeyim.

 

4) Sezen Aksu – Seni Gidi Vurdumduymaz

Listenin başlarına doğru ilerlerken klasiklere değinmeseydik olmayacaktı. Sezen Aksu’nun eskilerden bıcır bıcır bir şarkısıyla devam ediyoruz. İşte! Sevgilinize attığınız tribin haklılığını kanıtlayan o şarkı. Evet o şarkıyı tabiki Sezen Aksu yazmış. Dinleyin dinleyin canlarım da iyice gaza gelin. Mahvedin onu… (şaka şaka abartmayın bence o kadar sonuçta seviyosunuz birbirinizi yazıktır.)

 

3) Ajda Pekkan – Ya Sonra

E Sezen Aksu’dan yaptık paylaşımımızı listeye Ajda’yı eklemezsek nasıl adaletsiz bir liste olur bu öyle değil mi? Hem öyle bi şarkı ki bu yıllar boyunca dinlense de farklı sanatçılar tarafından yorumlansa da her dinlediğinizde sizi farklı yerlere götürüyor. Sizi notalar eşliğinde bir zaman yolculuğuna çıkaracak Ya Sonra sizlerle…

 

2) MFÖ – Bir Sonsuz Yağmur Yağsa

Vee Mazhar Fuat ve Özkan’ın muhteşem harmonisi… Böyle sakin evde geçen bir günde MFÖ dinlenmez mi hiç? Bir Sonsuz Yağmur Yağsa MFÖ’nün bir zamanın ses getirmiş filmlerinden olan Komiser Şekspir için hazırladığı bir film müziği. Öyle sakin öyle dingin bir müzik ki sizde kas gevşetici etkisi yaratacağına eminiz.

 

1) Kaan Boşnak – Yorgunum ve Ağrılar

Tabiki yorgunsunuz ve tabiki ağrılarınız var. Konsepte bu kadar uygun başka bir şarkı bulamadık, belki sizin akılınıza gelir… Şunu asla unutmayın beni biraz daha tanımanıza gerek yok seve seve başınızda beklerim. İstediğinizi biliyorum çünkü. Sizleri seviyorum.

Hepsi ve daha fazlası için haydi durmayın hemmen Google Play Store’a  girip Pepapp’ı indirin. Daha fazla yanınızda olabilmek için can atıyorum. Sevgilerimle Pepapp. Öptüm.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir