4 Maddede Regl Olacağın Günü Bilmenin Önemi

1 ) İstenmeyen gebeliğe karşı vakitlice önlem almak!

Bu kötü dünyaya çocuk falan getirilmez diyenler, bir kaza kurşunundan korkanlar ve sadece çocuk istemeyen kadınlar için; regl takvimini bilmek önemlidir.

 

2 ) Ultra kanatlı kraliçeliğinizi ilan etmek!

-Aşkım yaaa altı üstü bi ped alacaksın, noooolur

-Şey afedersiniz pediniz var mı?

-Babacım bana bakkaldan şey alır mısın?

Regl olacağınız günü bilin ve kimsenin karşısında diz çökmeyin, bizden söylemesi. Küçük-orta-büyük boy tampon, ultra kanatlı, kanatsız, bahar kokulu envai çeşit ped stoğunuzla kendinizi şımartın.

 

3 ) Pürüzsüz cilde yatırım yapmak!

Fondöten, pudra ve akne kremlerinizi hazırladınız mı? Bizce bütün kadınlar makyajsız da bebiştir, ama bazen “Aslı yaa önümden çekilsene sivilcenden geleceğimi göremiyorum ahahaha” tarzı yorumlara maruz kalmak istemeyen kadınlar için regl takvimi önemlidir…

 

4 ) Yılda 3-4 ayımızı alan Premenstruel Sendrom (PMS) dönemine tedbirle yaklaşmak!

Her ay 7 ile 10 gün arasında erkeklerin, “sende bi haller var” dediği o sıkıcı dönemi hepiniz biliyorsunuz. Kadınları ise histeri krizlerinden, kaygısızlığa oradan da kahkahalara kadar sürükleyen, vücutları şişirdikçe şişiren o meşhur dönem; Premenstruel Sendrom (PMS)!

Adet döneminden 1 hafta önce başlar; ruhsal ve fiziksel bir takım sıkıntılara neden olur, yıl bazında hesaplarsak 3-4 ay sürer. Hayat kalitesini düşürmek için vardır ama psikolojik farkındalık ile yenebilirsiniz. Eğer çok şiddetli geçiyorsa, bir doktora danışmanızı öneririz.

 

Siz de Pepapp’ı AppStore ve Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirin, Türkiye’nin ilk dijital kadın asistanıyla regl takviminizden her daim haberdar olun.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir