Rıza Türker Bize Dünyayı Dar Eden PMS Dönemini Çizdi: PMS Gezegeni!

Çalışmalarıyla çocuk yanımıza dokunan ve yüzümüzde tebessüm bırakan yetenekli çizer Rıza Türker, regl döneminin hem kadın hem de erkek için sancılı bir süreç olduğuna karar verip; çevresindeki kadınları gözlemleyerek bir seri oluşturmuş. “Planet PMS” yani “PMS Gezegeni” adını verdiği bu seride, PMS dönemindeki kadınlar, sancıları, çikolataları, sıcak su torbaları, kedileri var. Hem de en sevimli halleriyle. Dünyaya küstüğümüz PMS döneminde yaşadıklarımızı, yalnızlığımızı, kendimizi uzaylı gibi hissetmemizi, dünyanın etrafımızda dönmesini ne kadar sevdiğimizi anlatıyor. Hepimiz dönem dönem bu galaksinin bir parçası oluyoruz. Hepimiz dönem dönem kendimizi tıpkı Rıza Türker’in çizimlerindeki gibi hissediyoruz.

Rıza Türker 1982 Antalya doğumlu. Grafik tasarım ve Sinema-TV eğitimi almış. Çizmeyi, yazmayı ve üretmeyi seviyor. Gözlemlemeyi, Türkiye tarihini, süper kahramanları, fantastik filmleri ve çizgi filmleri de seviyor…

Kadınların PMS dönemindeki hislerine özel olarak yer verdiği ve halimizden çok iyi anladığı bu keyifli çizimler için kendisine teşekkür ediyoruz.

Haydi uzay mekiklerimize atlayıp, PMS Gezegeni’nde bir yolculuğa çıkalım!

Rıza Türker’in işleri için buraya: https://www.behance.net/rizaturker

Bir de burası var: https://www.facebook.com/kimburizaturker/

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir