Saç Detoksuyla 5 Maddede Saçlarımızı Koruyoruz!

Saçlarımızı çok seviyoruz. Ama çok sevmemiz, her gün düzleştiricilerle, fönlerle ya da maşalarla onlara zarar vermemizi etkilemiyor! Saçlarımız yaş da ilerledikçe dökülmeye, cansızlaşmaya, gür halinden uzaklaşmaya ve donuklaşmaya başlıyor. Bunu engellemek için uygun bir temizlik, haftada en az 1 ya da 2 defa saç kürleri uygulamamız yapacağımız en basit uygulamalar aslında. Saçların gözüne güzel ve sağlıklı gözükse de bakım yapmayı unutmaman gerekiyor. İşte alacağın basit önlemler ve bakımlarla saç detoksu:

  1. Saç derini temizlemeyi unutma!

Sağlıklı saçlar için olabildiğince az şampuan kullanmamız gerekir. Ama saçların yağlı bir yapıya sahipse, sönükse elbette az şampuan kullanımı imkansız. Ama saç derini temiz tutarsan, yağlı, sönük ve donuk görünüm ortadan kalkacaktır. Bunun için se ölü saç derisini ve saç derisine sinmiş olan yağı temizlemek adına  selenyum sülfür, salisilik asit veya pritiyon çinko içeren şampuanlar kullanmaya dikkat edebilirsin.

  1. Isıdan uzak durabilir misin?

Sıcak uygulanan saç şekillendiriciler her gün kullanıldığında saç dökülmelerine varacak boyutta zarar verebilir. Bu sebeple de sıcak saç şekillendiricileri illa kullacağım diyorsan, mutlaka işlemden önce ısıya karşı koruyucu sprey kullanman gerekiyor. Isıyı orta derecede tutman ve saçlarını koruman gerektiğini unutma! Not: Dalgalı saçlar istiyorsan, nemli bugidilerden faydalanabilir ve orta ısıdaki fönle kurutabilirsin! Bu sayede parlak ve pürüzsüz dalgalara sahip olacaksın!

  1. Nemlendirmeyi unutma!

Kırılmış saçlarını yeniden hayata döndürmek için nemlendirmeyi unutma! Tıpkı cildin gibi saçlarının da neme ihtiyacı var. Kurtarıcı yağlar ve bakım kürlerini haftada en azından bir defa yapman, saçların için müthiş bir fark yaratacak!

  1. Karbonatın Gücü!

Sodyum bikarbonat, temizleme özelliği mükemmel olan ve ürün birikimini ortadan kaldıran, doğal bir arındırıcı. Şampuanınza bir çorba kaşığı karbonat ekleyebilir ve temizleme işlemini bu şekilde yapabilirsin.

  1. Zeytinyağı ile doğal koruma!

Zeytinyağı, saçları kaplayan yağ asitlerine sahip. Üstelik; nemlendirici ve hasara karşı koruma da sağlıyor. Bir çorba kaşığı zeytinyağını mikrodalga fırında, ılık olana dek ısıtabilir, ardından kuru saçlarına uygulayıp, duş bonesi takabilirsin. 20 dakika bekledikten sonra ılık su ve şampuanla yıka ve mucizeyi kendin gör!

 

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments