Saç Dökülmesine İyi Gelen 3 Yağ

Saç dökülmesi dönem dönem hepimizin problemi. Bazen mevsim geçişlerinden, bazen kullanılan yanlış ürünlerden, bazen saçımızın şampuanına bir türlü alışamamasından, bazen de stresten saçlarımız dökülebiliyor. Saç dökülmesinin altında bazen daha da ciddi problemler yatabiliyor. Mesela demir eksikliği gibi. Eğer saç dökülmesi sürekli ve yoğun oluyorsa doktora gitmeliyiz. Ama basit dökülmeler için aromatik yağlardan yardım alabiliriz. Böylece evin muhtelif yerlerinde saç kılı görmekten, giysilerimizi kıllardan arındırmaktan, banyo giderini sürekli temizlemekten de kurtulmuş oluruz. Şimdi saç dökülmelerine iyi gelen esansiyel yağları sıralayalım.

Sarımsak yağı: Cansız saçları güçlendirir, saç köklerini besler ve saç dökülmelerinin önüne geçer. Duşlardan önce saç diplerine masaj yaparak uygulaman, 15-20 dakika bekledikten sonra durulaman yeterli.

Hindistan cevizi yağı: Saçlarına parlaklık ve hacim verir. Aynı zamanda saçlarına canlılık katar ve uzamayı hızlandırır. Duşlardan önce saç diplerine masaj yaparak uygulaman, 15-20 dakika bekledikten sonra durulaman yeterli.

Susam yağı: Düzenli olarak uygulandığında saçın karakterini iyileştirir, dökülmelerin önüne geçer ve daha gür saçların olmasını sağlar. Duşlardan önce saç diplerine masaj yaparak uygulaman, 15-20 dakika bekledikten sonra durulaman yeterli.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir