MinnoşMinnoş BayıldımBayıldım Aman Tanrım!Aman Tanrım!

Saçlara Canlılık Veren Doğal Maskeler

Kış aylarında saçlarımız ister istemez yıpranır. Bunun sebebi düşük sıcaklıklar nedeniyle nemin düşük olması, ısıtıcılar nedeniyle havanın kurumasıdır. Daha az su tüketmemiz, kapalı alanlarda kirli havaya maruz kalmamız ve saçlarımızı sıcak suyla yıkamamız ve fön makinesiyle kurutmamız da sebeplerdendir. Bu yüzden de kışları saçlarımıza ekstra bakım uygulamamız daha canlı ve daha güçlü saçlar elde etmemizi sağlar. Bu noktada kimyasal saç bakım ürünleri yerine doğal olanlarını tercih etmemiz sağlıklı bir seçim olur. İşte bu yüzden sana doğal saç bakım maskesi tarifleri vereceğim. Bu maskeleri duşlardan önce saçlarına uygulayabilirsin. Bol su ile durulamayı unutma. Ayrıca saçlarını ne çok sıcak suyla yıka ne de çok sıcak ısıda kurut. Hadi, hemen maskelere geçelim!

Hindistan cevizi yağı maskesi: Hindistan cevizi yağının içine birkaç damla zeytinyağı ekle ve uçlardan diplere dek saçlarına uygula. Saçların hem daha yumuşak olacak hem de parlayacak. Bu işlemi duştan 1-2 saat önce yapabilirsin.

Avokado maskesi: Bir adet avokadoyu zeytinyağı ile ez ve saçlarına maske şeklinde uygula. Avokadonun nem vermek gibi bir etkisi vardır. Bu doğal maske saçlarında bir saat kadar beklesin ve durula.

Bal maskesi: Bal, saçlarını ölü hücrelerden arındırır ve besler. 2 yemek kaşığı bala 1 yemek kaşığı zeytinyağı karıştır ve saçlarına uygula. Yarım saat beklettikten sonra da bol su ile iyice durula.

Bonus: Saçlarını karbonatlı su ile yıkamak saçlarına mineral kazandırırken saçlarına sirkeli su uygulamak da saçlarını canlandırır. Bu ikisini suyla karıştırman ve sonrasında durulaman önemli.

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir