Sana Bir Aydınlanma Gelecek! İşte 5 Işıltılı Makyaj Tüyosu!

Bahar geldiğine göre şimdi parlamanın tam sırası! Işıltılı ve doğal bir makyajla hem güzel hem de kendin gibi görünmen mümkün. Bunun için de öyle çok fazla uğraşmana gerek yok. Sana vereceğim ışıl ışıl 5 makyaj tüyosuyla yazı hemen şimdi getirebilir ve bulunduğun ortamın güneş ışığı ihtiyacını karşılayabilirsin. 🙂 Makyajın hafif ama canlı olduğu bu dönemde, doğru yöntemleri kullanarak cildini çok daha parlak gösterebilirsin. Ama tabii bunun için ilk adım bakımlı bir cilt. Öyle sadece makyaj öncesi bakım da değil, düzenli bir bakımdan bahsediyorum. Yani cildini nemlendirmeyi, bol su içmeyi ve güneş kremi kullanmayı ihmal etmiyorsun. Canlı bir görünüm için yapman gereken diğer şeylerse şöyle:

1- İşe ışıltılı bir bazla başlayabilirsin. Bunun için fondötenine aydınlatıcı ekleyebilir ya da özellikle ışıltı saçan ürünleri kullanabilirsin.

2- Işıltılı gözler için her zaman likit farları tercih et. Çünkü böylece daha ıslak bir yüzey elde edeceksin. Farını, fırçanı ıslatarak uygulamayı da deneyebilirsin.

3- Göz kapaklarına aydınlık far uygulamak, gözlerini daha canlı gösterir. Göz altına beyaz kalem çekmek de etkili olabilir.

4- Dudaklarını daha canlı ve dolgun göstermek için de rujunu sürdükten sonra dudak ortasına açık tonda başka bir ruj uygulayabilirsin.

5- Son olarak aydınlatıcıyı uygulaman gereken bölgeler: Elmacık kemiklerinin üstleri, göz pınarları, burun kemiği, alnın altı ve çenenin ortası.

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir