Sararan Tırnaklara Kesin Çözüm!

Oje çılgınları bunu iyi okusun. Çünkü sararan tırnakların en büyük sebeplerinden biri sık sık oje sürmek, koyu renkli ojeler sürmek ve tırnakların hava almasını engellemek. Tabii ki yetersiz beslenme ve vitaminsizlik de tırnak sararmasında oldukça etkili ama oje ilk sırada. Bu arada sigarayı da unutmayalım tabi! Genelde tırnaklarımız sarardığında ojeyle kapatmaya çalışırız. Ve böylece bir kısır döngü yaratırız. Ama artık bununla yaşamak zorunda değiliz.

Çok basit yöntemlerle tırnaklarınızı tekrar eski görünümüne kavuşturmanız mümkün:

sararan-tirnaklara-kesin-cozum_1

 

1- Bir miktar diş macununu her bir tırnağınızın üzerine, tırnağınızı kaplayacak şekilde sıkın. Birkaç dakika bekledikten sonra, fazla bastırmadan, diş fırçası yardımıyla ovalayın. Diş fırçasını masaj yapar şekilde tırnaklarınızın üstünde gezdirin. Her sabah tırnaklarınıza bu işlemi uygulayarak tırnaklarınızın beyazlamasını sağlayacaksınız. Bu şekilde ojesiz de gezebilirsiniz.

2- Limon kendisi sarı olmasına rağmen doğal beyazlatıcı görevi görür. Bir kaseyi yarısına kadar taze limon suyuyla doldurun. Tırnaklarınızı 10-15 dakika limon suyunun içinde bekletin. Daha sonra bir diş fırçası yardımıyla fırçalayarak temizleyin. Bu işlemi nazikçe yapmaya özen gösterin. Ellerinizi durulayın ve nemlendirici sürün. Bu uygulamayı, olumlu sonuçlar alana dek, günde iki kez tekrarlayabilirsiniz.

3- Hamur işi yapar gibi tırnak bakımı yapabilirsiniz. Bir çorba kaşığı kabartma tozu, yarım çay kaşığı zeytinyağı ve limon suyunu karıştırarak hamur kıvamında bir karışım elde edin. Bu hamuru tırnaklara, yumuşak bir diş fırçası yardımıyla uygulayın. 5 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayın. Bu işlemi iki haftada bir yapın. Tırnaklarınızın beyazladığını ve canlandığını göreceksiniz.

sararan-tirnaklara-kesin-cozum_2

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir