Seni Uzaktan Sevmek

Seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli alıştım hasretine gel desen gelemem kiiii. Ne şarkı be cano dimi? Sensiz saadet neymiş diyor devamında da…

Ah ne varsa eskilerde var valla. Biz günümüzde tabir-i caiz ise ilişkilerimizde mıçmıç olmaya o kadar özendiriliyoruz ki, hasretine bile alışılacak aşkı, kalbi bulmak ne mümkün. Ve aslına bakarsan bugün ilişkilerde yaşadığımız çoğu sorunun nedeni, karşılıklı birbirimize alan bırakmamak ya da her şeyi çok hızlı yaşayıp bir anda tüketmek ile ilgili. Üç gün önce el ele gördüğüm aşk pozlarını likeladığım, bayılarak takip ettiğim çoğu çiftin bir anda ayrılık haberini duyuyorum. Her seferinde de ben şok, ben iptal.

Her şey ışık hızıyla gerçekleşiyor. İşte bu anlamda “uzak ilişki” yaşamak aslına bakarsan korkunç bir şey değil. Hatta bana kalırsa ilişkinin doğasında olan sorunları da bertaraf edebilmekte. Uzak ilişkinin tek ve büyük bir sorunu vardır. O da bu süre çok uzar ise, ilişkiniz iyi bile gidiyor olsa yıpranmaya başlar ve bunu engellemek biraz zordur.

Bu duyguları çok naif bir şekilde ifade eden Nazım Hikmet’in bir şiirini seninle paylaşmak istiyorum tatlım;

Seni düşünmek güzel şey,

Ümitli şey,

Dünyanın en güzel sesinden,

En güzel şarkıyı dinlemek gibi bir şey…

Fakat artık ümit yetmiyor bana,

Ben artık şarkı dinlemek değil,

Şarkı söylemek istiyorum.

İşte tam da bu, uzaktan uzağa birbirinize şarkı mırıldanmak yerine, bir arada olup bağıra çağıra şarkı söylemek isteğinize kadar geçen süre içerisinde, “uzak ilişkinin” belki işin içindeyken fark edemediğiniz güzelliklerini senin için yazdım tatlım.

Eğer eklemek istediğin olursa sen de yaz yaz yaz bana!

  1. Bir arada olduğunuz kısıtlı anlarda mutlu olmayı öğrenirsiniz. Her birlikte olduğunuz ‘an’ın kıymeti bambaşka olur.
  2. Birlikteliğinizin tek nedeni gerçekten birbirinizi sevmenizdir. Hem kendi hayatınızı devam ettirir hem de karşılıklı bağlılığınızı yitirmezsiniz.
  3. Yakın mesafe ilişkilerde kaybetme korkusu yaşayabilir iken, uzak mesafeli ilişkilerde bu kaygı, yerini her gün kavuşacağınız günün umuduna bırakır.
  4. Az ile mutlu olmayı öğrenirsiniz. Bir günaydın mesajı, gün ortasında gelen sesini duymak için aramıştım cümlesi sizi kuş gibi yapar. 🙂
  5. İlişkiniz monotonlaşmaz. Hep bir heyecan ve tutku hissetmeye devam edersiniz.
  6. Her iki taraf da karşılıklı kendilerine özen göstermeye devam ederler. Alışkanlığın vermiş olduğu rahatlık yerine, kısıtlı zamanlarda bir araya gelindiği için karşılıklı bakımlı, özenli ve şık olunur. Hele biz kızlar her görüşmeye ayrı kreasyon yapıp bunu en az bir hafta öncesinden ayarlarız. 🙂
  7. Paylaşımlarınız çok daha içten olur. Yan yana olamadığınız için, bazen aynı anda bir şarkı dinlemek ya da gittiğiniz yerlerin fotoğrafını çekip göndermek, aranızdaki bağı bambaşka yerlere taşır.
  8. Uzak mesafe ilişkilerinde çok daha fazla sürpriz olur. Bir bakmışsınız iş çıkışı kapınızda ya da hafta sonu arkadaşlarınızla bir kafede otururken çıkıp gelmiş sizin yakışıklı. 🙂
  9. Uzak mesafe ilişkisi içerisinde, karşılıklı daha fazla emek verildiği için, çiftler için çok daha değerlidir. Sevgi neydi? Sevgi emekti değil mi ama?
  10. Ve es geçemeyeceğimiz bir konuda; Cinsellik. Özlemle, hayallerle, tutku ile beslenen uzak ilişki tarafları, asla sıradanlaşmayan bir cinsel hayat yaşamaktadırlar.

Kısacası tatlım, iki insan arasındaki en büyük mesafe kalpleri arasındadır. Eğer sen öyle bir kalp bulduysan kalbine eş, uzağı yakını hiç düşünme, yaşa dilediğin gibi en derininde.

PS: Hadi sana benden bir kıyak daha, tam konuya uygun bir film önerisi. ‘Going The Distance’ ister sevgilinle izleyip kendinize dışarıdan bakın, ister kız arkadaşlarınla izleyip iç geçirin. 🙂

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir