SinirliSinirli AğlamaklıAğlamaklı MinnoşMinnoş Sesli GüldümSesli Güldüm BayıldımBayıldım Aman Tanrım!Aman Tanrım! Nalet Olsun!!1!Nalet Olsun!!1!

Sevgilin Bir Vampir Mi?

“Twilight”taki Edward Cullen’dan bahsetmiyorum, “True Blood”daki Sookie’den de bahsetmiyorum. Bu öyle zengin, yakışıklı, güzel, güneşte parlayan bir vampir değil. Bu vampir başka vampir. Biraz daha can sıkıcı ve uzak durulması gereken biri. Hayır, kan emmiyor. Enerji emiyor! Psişik vampir denilen bazı insanlar, karşısındaki insanın yaşama sevincini öyle bir emer ki; onun yanında kendini yorgun, mutsuz ve depresif hissedersin. Çünkü bu insanlar enerjiye açtır ve susuzluklarını etrafa yaydığın güzel titreşimlerle giderirler. Bu yüzden de özellikle hayat dolu insanları seçerler. Bir süredir sevgilinle ilgili olumsuz düşüncelerin varsa, kim bilir belki de sevgilin bir vampirdir.

Sevgilinin  vampir olduğunu nasıl anlarsın?

Sarımsaklı ekmek kızartıp önüne koyar ve yemesini beklerim: Yanlış!

Kutsal su döküp eriyecek mi diye bakarım: Yanlış!

Haçı alnının ortasına basarım: Çok yanlış.

Öğle uykusunda kalbine kazık çakarım: O ne biçim laf öyle.

Sevgilin vampirse;

1- “Personal zone” diye bir şeyin yoktur. Nereye gidersen seninle gelir, ne yaparsan seninle birlikte yapar, dibinden ayrılmaz. Sürekli öpüşme mesafesindedir.

2- Hayatında senden başkası yoktur. Kulağa romantik geliyor değil mi? Ama işin aslı öyle değil. Başkası derken hiç kimse yok demek istiyorum. Bir tanecik arkadaşı bile yoktur yani. Ama henüz en kötü kısmını duymadın. Aynı zamanda senin de hayatında ondan başkasının olmasını istemez. Arkadaşlarınla bile görüşemezsin.

3- Seni kendi istediği şekilde değiştirmeye çalışır. Bütün kendine has özelliklerini kaybetmeye başlarsın. Sonra da muhtemelen ona benzediğin için senden sıkılır.

4- İstediği bir şey olmayınca hemen suratını asar, duygu sömürüsü yapar ve sevilmediğinden dem vurur.

5- Bütün sosyal medya hesaplarının şifrelerini ele geçirir. Ona göre bu durum gayet normaldir ve bir ilişkinin olmazsa olmazıdır. Psikopat kıskançlık da aşka dairdir!

6- Seni çok seviyormuş ve önemsiyormuş gibi görünerek aslında hayatına müdahale ediyordur. İşin kötü yanı bir süre sonra bu aşırı ilgiyle seni kendine bağımlı hale getirir ve ondan kopamazsın ama mutlu da hissetmezsin.

7- Çok konuşur, çok somurtur, çok yönlendirir, çok eleştirir, çok yük olur, çok üstüne gelir, bıktırır.

8- Sürekli kötü şeylerden, yokluktan, mutsuzluktan bahseder. Ona göre dünyanın sonu gelmiştir, hayat anlamsızdır ve her şey sıkıcıdır. Yüzü neredeyse hiç gülmez.

9- Bir şey olursa suçlu her zaman sensindir. Aslında o seni çekiyordur. Sorumluluk almayı asla kabul etmez.

10- Fark etmez ve aynen kelimelerinden başka konuşacak şeyi yoktur.

Eğer sevgilin vampirlik belirtileri gösteriyorsa;

Onunla sakince ve etraflıca konuşmalı, sıkıntılarını dile getirmelisin. Her şeye rağmen ilişkiniz düzelmiyorsa, yollarınızı ayırmalısınız. Ya da bir vampir avcısını arayabilirsin tabii. 🙂

Eğer sen vampirlik belirtileri gösteriyorsan;

Isırılmış ve dönüşmek üzeresin demektir. Yapılacak en iyi şey bunu görüp kendini toparlamak, olduğun halinle kendini sevmek ve domates yemektir. 🙂

Written by Pepapp

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments