Sıcak Gece Makyajı

Sonbahar ayları için düşündüğümüz bir kaç makyaj tüyosunuz sizlerle paylaşmak için derledik. Çarpıcı göz makyajlarını dünyaca ünlü makyaj artistleri nasıl yapıyor öğrenmek isterseniz adım adım uygun ürünlerle kendinize
benzer bir makyaj yapabilirsiniz.

Kaşlara Vurgu

Kaşlar bakışlarımızın önemli bir bölümünü oluşturuyor. Bu tüyoyu kullanmak için kaşlarınızın kalınlığını inceleyin. Ardından renkli bir kaş farı edinin. Kaşlarınızın başlangıç noktasından önde başlayarak inceldiğini noktasına kadar devam edin ve kalemin ince tarafı ile çizginizi bitirin. Bu görünüm de en önemli vurgu; kaşlarınızda kullandığınız kalemin bir kaç koyu rengini dudaklarınızda kullanmak olucak. Dudaklarınıza yogun bir kaç kat uyguladıktan sonra istediğiniz görünümü vermeniz kolaylaşıcaktır. Yüzünüze fondöten kullanmamanız makyajınızı hafif göstericektir.

Doğal Ve Güzel

Bir çoğumuz risk almadan doğal aynı zamanda güzel bir görünüm ister. Çok çaba sarfetmeden bi nemlendirici üzerine gözlerinize 2 kat rimel uygulayın. Ardından sevdiğiniz ve ten renginize koyu gelen bir ruj seçin. Ruj uygulamanızdan sonra mutlaka tek kat bir parlatıcıyı dudaklarınıza sürün. Son olarak bir allık alın ve kontur uyguladığınız yanak içlerinize uygulayın. Bu görünümü sabah ofis makyajı olarak da kullanabilirsiniz.

Eyeliner Görünümü

Pembe makyajlar bizi olduğumuzdan daha genç gösterir. Pembe bir allık ve kırmızı bir ruj eyelinera eşlik ederek kolay ve çarpıcı bir makyaja dönüşebiliyor. Renkli bir nemlendirici yüzünüze uygulayın. Ardından gözlerinize pembe bir fark uygulayın. Aynı farı yanaklarınıza allık olarak tekrar uygulayın. Dudaklarınız için koyu kırmızı bir ruj seçin. Dış çerçevelerinin ardından dudaklarınızın içini doldurun. Son olarak siyah parlak bitişli bir eyeliner alın ve fırça yardımıyla göz kapaklarınızın üzerine eyeliner uygulayın. Sonucu sizde beğeniceksiniz.

Far Gösterisi

Bu makyaj farınızı sergilemenize yardım edecek. Üstelik başka hiçbir ürün kullanımı yapmadığınız için yüzünüzü doğal göstericek. İlk olarak yüzünüzü bir cilt temizleme ürünü ile temizleyin. Cildinizi nemlendirici sürün ve biraz bekleyin. Gözlerinize uygulayacağınız far’ı seçin. Bu farın çarpıcı olması için göz uyuğunuzdan başlayın ve bir eyeliner yapar gibi son anına vurgu yapın. Üzerine sim veya parlatıcı uygulayabilirsiniz.

Burcu Bayrakçı

Fotoğraf Kaynağı: ELLE SPAIN 2015

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir