Sihirli Aynaya Gerek Yok! E Vitamini Kapsülüyle Gençleşelim!

E vitamini cildimiz için çok gerekli. Sağlıklı cilt hücreleri yaratır, saçları onarır, gözleri korur, vücudumuzdaki hasarlarla savaşır. Yani E vitamini için doğal ilaçtır diyebiliriz. E vitaminin genel antioksidan özelliği vardır yani bu bağışıklık sistemimizi koruduğu anlamına gelir. Birçok besinde bulunur. Mesela zeytinyağı, fındık, ıspanak, avokado, tereyağı, yumurta, ton balığı gibi. Eksikliğinde görme bozukluğu, halsizlik, kansızlık, kas ve kemik ağrıları, tırnak ve saç sağlığının bozulması gibi durumlar ortaya çıkar. Bu yüzden hayatımızda mutlaka bulunması gereken bir vitamindir E vitamini. Herhangi bir eczanede ve kişisel bakım mağazasında bulabileceğin E vitamini kapsülleri de günlük güzellik rutinlerinde işine yarayabilir. Özellikle cilt, göz çevresi, saç ve tırnak bakımında. Bakalım E vitamini kapsülünü nasıl kullanabiliriz.

1- Göz çevresi kremi olarak kullanabilirsin. Her gece yatmadan uygularsan etkili bir sonuç elde edersin.

2- Cilt losyonu olarak kullanabilirsin. Yaşlılık belirtilerine, çatlaklara ve güneş lekelerine iyi gelir. Cildi yeniler.

3- Yaşlanma karşıtı krem olarak kullanabilirsin. Mimik çizgilerini gözle görülür şekilde iyileştirir.

4- Dudak balsamı olarak kullanabilirsin. Dudaklarını besler ve dudaklarına canlı bir görünüm verir.

5- Saç bakımında kullanabilirsin. Kapsülleri bir kapta birleştirdikten sonra saçına uygula, 30 dakika bekle ve durula. Saçların güçlenecek.

Written by Pepapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir