Sizi Hamilelikten Korumayacak 5 Doğum Kontrol Yöntemi

  1. Bir doğum kontrol yöntemi olarak: Allah Korusun


Bu yöntem, sizi gebelikten korumayacağı gibi dini inancınıza göre ‘’Allah günah yazmasın.’’, ‘’çocuk bereketiyle gelir, boşver.’’ gibi çeşitli kulvarlara da sürükleyebilir.

2) Bir doğum kontrol yöntemi olarak: Ağda yaptırmamak


Erkekler açısından bilemeyeceğim ancak bir kadını cinsel ilişkiden uzak tutmaya yarayan en etkili yöntem budur. Ancak ağda yaptırmamışsanız ve cinsel ilişkiye girmiyorsanız hamilelikten korunabileceğinizi unutmayın. Ağda yaptırmamış olmanıza rağmen ilişkiye girmişseniz, tüylerin (bizde kıl olmaz?) sizi hamilelikten korumayacağını bilmeniz lazım.

3) Bir doğum kontrol yöntemi olarak: Regl


Regl döneminde de hamile kalma riskiniz her zaman mevcuttur. Reglken, cinsel ilişki sırasında “i keep, keep bleeding love” şarkısını dinlesiniz dahi, gebe kalma riski olduğunu unutmayın. Bu sebeple de regl dönemlerinde tavan yapan cinsel isteğinizi ya susturmalısınız, ya da prezervatif kullanarak hem çarşaflarınızı, hem de sağlığınızı koruyabilirsiniz.

4) Bir doğum kontrol yöntemi olarak: İsim koymak


Mesela beş, altı tane çocuğunuz var. Çocuklarınıza ‘’Yeter’’, ‘’Dursun’’ gibi dilek ve isteklerinizi belirttiğiniz isimler koymanız, sizi gebelikten korumaz. Bunun dışında ilişkinin ismini koyma girişiminiz bir nebze olsun sizi gebelikten koruyabilir elbette. Sonuç itibariyle de ”mini bird can’t fly.”

5) Bir doğum kontrol yöntemi olarak: ‘’Yok yea, bir şey olmaz.’’


OLDU. Bu yöntemler, sizi gebelikten korumayacağı gibi, çeşitli cinsel hastalıklara da yakalanmanıza yol açabilir. Bu sebeple mutlaka güvenilir ve doktor kontrolünde doğum kontrol yöntemleri ya da hiç sevmediğimiz ama yapacak bir şeyin de olmadığı prezervatif yöntemini kullanmalıyız. Prezervatif, cinsel hastalıklara karşı da koruyucu özellik taşıdığı için olmazsa olmazımız. Kadınların cüzdanında prezervatif taşıması ayıp değil!

 

BONUS:

Prezervatif kullanın! Bununla beraber Pepapp’tan yumurtlama günlerinizi takip edin. Zaten tatliş Pepapp yumurtlama günlerinden önce de bildirim gönderip sizi uyarıyor. Öptüm!

hadi beni indir!

 

 

Written by Altan Yiğit

One Comment

Leave a Reply
  1. Hafifmeşrep ve marjinal kadınları bilinçli mi aşağıladınız yoksa şuursuzluk mu bu yaptığınız?

One Ping

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir