Sokak Modası Deyip Geçme

2018 sokak modası trendleri yavaş yavaş görülmeye başladı. Moda haftalarında fotoğraflanan sokak modasının popüler olacak tarzlarını ve stillerini, gelen izleyicilerin stillerine bakarak da anlayabilmek mümkün.

Sıcak havaların gelmesiyle, bahar kendini iyiden iyiye hissettirmeye başladı. Sokak modası da, baharı son derece iddialı, çarpıcı desen ve renkler ile karşılıyor. Paris, Milano, Londra ve New York moda haftalarındaki stillere bakarak 2018’in en trend tarzlarını derledik.

Bu sezon sokaklarda sıkça karşılaşacağınız modeller arasında birbirinden farklı renkleri ve desenleri ile pantolon takımlar yer alıyor.

Sade şıklığın savunucusu olan beyaz denimler de bu sene sokak modasında yerini almış durumda. Salaş ama şık bir görünüm veren gömlek-pantolon kombinleri de sezonun vazgeçilmezleri arasında.

Efil efil ve tril tril elbiseler ile yaz sıcaklarını karşılayacak olan sokak modası, kot ceket ve etekli kombinler ile de tarz bir görüntü oluşturacak. Midi etek ve elbiseler ise romantik tarzı ile yerini koruyor.

Pantolonlar kimi zaman daha kısa paçalı kimi zaman daha bol paçalı olarak karşımıza çıkacak. Salaş üstler ile birlikte yapılan etek ve pantolon kombineleriyle de özgür ve göz kamaştırıcı bir stil oluşturabilirsiniz.

Oversize (büyük boy); ceket, kol modeli ve pantolon trendi 2018 modasında yükselen trendler arasında yer alıyor. Boyfriend ceketler, gömlekler ve pantolonlar bu sezon da sokak modasının hala baş yapıtlarından.

Özellikle pastel renkler ilkbahar/yaz sezonuna en çok yakışan trendlerden biri oldu. Ayrıca hala spor ayakkabı ve asimetrik etekler/elbiseler de bolca var.

Pötikare geçtiğimiz sezon en çok görülen desenlerdendi ve kullanılmaya devam edecek ancak bu sezon yoğunluğu puantiye desene bırakacak. Rengarenk aksesuarlarla kombinlenecek olan puantiyeyle oldukça renkli stiller oluşturulacak.

2018 İlkbahar sezonunda, sokak modasının vazgeçilmezi olacak olan bir diğer trend, trençkotlar. Kullanmayı düşüneceğiniz trençkotu, gösterişli veya farklı çarpıcı bir kesime sahip bir modelden yana seçebilirsiniz. Ayrıca klasik bej trençkottan ziyade desenli veya farklı renklerde modellere de yönelebilirsiniz.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir