Sonbahar Düğünü İçin 10 Sıcacık Öneri

Sonbahara resmen giriş yaptığımıza göre artık sonbahar düğünlerini konuşabiliriz. Çünkü herkes yazın, güneşin altında evlenecek diye bir şey yok. Aksine birçok açıdan sonbahar düğünü daha avantajlı bile olabilir. Mesela misafirler tatilde değillerdir. Sonra turuncu rengin dekoratif güzelliğinden faydalanılabilir. Üstelik terlemek de yok. Hem zaten düğün senin, müstakbel kocanın ve katılanların içini ısıtıyorken güneşe ne gerek var ki! Tabii sonbahar düğünü planı yapılırken de birkaç şeye dikkat etmek, özen göstermek gerekir. Dekorasyondan pasta seçimine, sandalyelerin rahatından, hafif üşümelere dek… O zaman sonbaharda yapacağın bu özel gün için sana birkaç tavsiyem var:

1- Güneş olmayabilir dedik ama bir sonbahar düğünü için aydınlatmanın çok önemli olduğunu da inkar edemeyiz. Bunun için önceden bir ışık denemesi yapılmalı ve en uygun aydınlatma şekli bulunmalı.

2- Yazları fotoğraf çekmek daha kolayken, günlerin kısalmasıyla birlikte ışık avantajı biraz daha azalabilir. Düğün fotoğrafı için uygun saatlerde yapılacak bir çekim en iyisi.

3- Havalar hafif hafif soğumaya başladığına göre insanlar hırka, ceket, bolero gibi şeylerle düğüne katılacaklardır. Her ihtimale karşı bir vestiyer hizmeti olmalı.

4- Hava muhalefeti nedeniyle davetliler kapalı alanda oturmak durumunda kalabilir. Bu yüzden salonda iyi bir havalandırma olmalı, mutlaka bir sigara alanı bulunmalı.

5- Sonbahar düğünü demek sonbahar lezzetleri demek. Menü buna göre düzenlenebilir ve menüde sıcak tatlara daha çok yer verilebilir. En ideali ise kırmızı et.

6- Rüzgarlı ve yağmurlu hava koşullarına karşı üstüne gelinliğinle uyumlu bir şal alabilirsin. Saçlarının gece boyunca canlı kalması için de saç spreyini ve tarağını yanında bulundurmayı da ihmal etme.

7- Bazı davetliler düğüne arabalarıyla katılmak isteyecektir. Bunun için otoparklı bir düğün salonu tercih edebilirsin.

8- Yağmur faktörüne karşı bahçe seçeneğinin yanı sıra kapalı ve korunaklı bir alan da olmalı. Gelenler oturmayı tercih edeceğinden sandalyeler rahatsız etmemeli.

9- Akustiği iyi ayarlanmış bir salon, yağmurlu havada içeride olmak durumunda kalan konukları keyiflendirebilir. Müzik desteği çok önemli.

10- Kurumuş yapraklar, loş ışık, toprak tonlarında dekor, frambuazlı veya incirli düğün pastası sonbahar düğününün avantajları olabilir. Bunları da unutmayalım.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir