Sonbahara Özel 5 Makyaj Önerisi

Artık yaza yavaş yavaş güle güle diyebiliriz. Her ne kadar güneş hala tüm sıcaklığıyla içimizi ısıtmaya devam etse de mevsim sonbahar. Bu da yeni bir sezon, yeni bir cilt bakımı, yeni makyaj trendleri, yeni stiller, yenilenmek, tazelenmek demek. Artık renklerimiz pastel tonlar. Turuncu yapraklar, kahverengi topraklar, sarı sonbahar… Sonbaharla birlikte makyaj önerileri de güncellendi tabii. Şimdi sana bu mevsime özel birkaç makyaj önerisi vereceğim. Ama her şeyden önce şunu belirtmeden geçemeyeceğim: Bol bol su içmeye ve güneşten koruyan kremler sürmeye devam et. Cildini nemlendirmeyi de ihmal etme. Çünkü bunlar seni sonbaharda da canlandıracak ve cildini her türlü olumsuz koşuldan koruyacak. O zaman sıra önerilerde!

1- Kim demiş sonbahar solgundur diye? Simli ve metalik farları kullanmak için bundan daha iyi bir fırsat olamaz. Bizler sonbaharda da ışıldarız. Ayrıca bakışlara derinlik kazandırmak için incecik eyeliner’lar da işimizi görecek.

2- Kaşlarımızı salabiliriz artık. Salalım dediysem kendi haline bırakalım demiyorum tabii. Şöyle doğal ve hafif kalın kaş görünümden bahsediyorum. Sonbahar doğallığı bunu gerektirir çünkü.

3- Akmayan waterproof maskaralar bu dönemde ihtiyacımız olan şey. Çünkü sonbaharın yağmurları ve ıslak rüzgarları malum. Maskaralarımızın akıp da gözlerimizi panda gözüne çevirmesini istemeyiz.

4- Sonbaharda cilt kurumaya meyillidir. Bu yüzden makyajdan önce cildimizi nemlendirmeli hatta makyaj bazı kullanmalıyız. Bu durum pul pul görünümün de önüne geçecektir.

5- Ruj olarak sonbahara en yakışan renklerden biri kırmızı ve bordo tonları. Ama daha doğal görünmek için nude tonlarından da yardım alabiliriz. Nude dudak parlatıcılara da bir şans verilebilir.

Cildi ağır makyajla kapatmak yerine cilde bakım yapmak, sağlıklı ve doğal bir görünüm elde etmek ve sık sık gülümsemek ise en etkili makyaj olacaktır. Bunu unutma tatlım.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir