Topuklu Ayakkabıyla Yürümenin Püf Noktaları

Topuklu ayakkabıyla yürümek sizin için de bir çile mi? Aslına bakarsanız topuklu ayakkabıyla yürümenin püf noktalarını bildiğinizde, topuklu ayakkabı ile yürümek göründüğü kadar zor değil. Peki topuklu ayakkabıyla nasıl güzel yürünür?

Topuklu ayakkabı ile yürümek zor zanaat gibi görünebilir. Pek çok kadın sadece topuklu ayakkabı ile yürümekten korktuğu için topuklu ayakkabıları çok sevse de düz tabanlı ayakkabılar giymeyi tercih ediyor. Ne demiş Marilyn Monroe; bir kadına doğru ayakkabıları verin, dünyayı fethetsin. Katılmamak elde değil.

Topuklu ayakkabıyla yürümek gerçekten bu kadar zor mu? Topuklu ayakkabıyla nasıl güzel yürünür öğrenmek istiyorsanız, topuklu ayakkabıyla yürümenin püf noktaları haberimizde.

Önce topuk sonra parmak uçları

Topuklu ayakkabıyla güzel yürümenin en basit yolu düz ayakkabıyla yürüyor gibi bütün ayağın hızlı bir şekilde yere temas etmesidir. Yüksek topuklu giyerken ilk önce topuğunuzu, sonra parmak uçlarınızı yere temas ettirirseniz adımlarınız daha doğal görünür.

Küçük adımlar atın

Topuklu ayakkabı giydiğinizde aynı mesafeyi normalden daha fazla adımla gitmeniz gerekiyor. Bu adımların zarafeti adına yapmanız gereken vücudunuzun üst kısmını hafifçe hareket ettirmek. Bir değnek gibi görünmek istemezsiniz herhalde…

Acele etmeyin

Topuklu ayakkabıyla hızlı yürümeye çalışmak garip görünmesinin yanı sıra tehlikeli de olabilir. Yüksek topuklar üzerindeyken, küçük adımlarınız ne kadar yavaşsa o kadar dengeli ve özgüvenli olacak.

Hafifçe geriye yüklenin

Topuklu ayakkabıyla yürüme telaşı boynunuzun öne eğilmesine neden olabilir. Duruşunuzun daha dik ve zarif olması için topuklu ayakkabıyla yürürken hafifçe geriye yaslanın, göğsünüzü öne itin.

Düz bir çizgide yürüdüğünüzü düşünün

Kalemle düzgün bir çizgi çizmek istiyorsanız kaleminize değil, bitiş noktasına bakmanız gerekiyor. Aynı şekilde topuklu ayakkabı ile yürürken, ayaklarınıza bakmak yerine karşıya bakıp düz bir çizgi üzerinde yürüdüğünüzü düşünürseniz daha düzgün yürürsünüz.

Ayağınızı hafifçe kıvırın

Her adım attığınızda veya düşecek gibi hissettiğinizde ayağınızı hafifçe kıvırarak ayakkabınızın dışına baskı uygulayın. Böylece ayağınız ayakkabıya daha yakınlaşacak ve manevra yapmanızı kolaylaştıracak.

Ayakkabının ayağınıza oturduğundan emin olun

Ayakkabılarınız ayaklarınıza tam olarak oturmuyorsa doğru düzgün yürümek neredeyse imkansız hale gelir. Topuklularınız fazla büyükse daha iyi oturması için ayak pedleri kullanabilirsiniz.

Daha fazla yazı için; https://goo.gl/6TKLJp

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir