Trend Alarmı: Şeffaf Çantalar!

Bir kaç sezon önce şeffaflık akımını yavaş yavaş insanlara aşılamaya başlayan tasarımcılar hiç beklemedikleri bir ilgiyle karşılaştılar. Elbiselerle başlayan trend yavaş yavaş paltolara, trençkotlara oradan da çantalara taşındı. Chanel’den, Marc Jacobs’a, Gucci’den, Dolce & Gabbana’ya kadar trend yaratan pek çok tasarımcı PVC ile yapılan şeffaf çantaları defilelerinin yıldızları haline getirdiler.

Tüketicilerin şeffaf çanta trendini çok sevmesi üzerine, hazır giyim markaları da 2018 yaz koleksiyonu için raflarına bu trend ürünleri dahil ettiler. Şeffaf çantaları, içine küçük çanta düzenleyici ile ya da boş şekilde kullanabilirsiniz. Ancak bu sezon yepyeni bir tarz daha oluştu; Chanel, XL bir şeffaf çantanın içine yerleştirdiği XS bir el çantasıyla ikili kullanım akımının öncülerinden oldu. Bu şekilde çanta çok daha şık hale geldi. Çalışan birçok kadının sırt çantası ve kol çantasını eşleştirerek kullanmasıyla aslında fark etmeden çoktan katıldığı bu trend yeni sezon çantalarla daha şık ve tarz hale getirildi.

 

Parlak, gösterişli taşların eklendiği el çantaları gece davetlerinde ve şık partilerde kullanılabilir. Büyük boyutta ve kol askısı olan çantalar ise kullanım açısından oldukça rahat ve pratik. İstediğiniz eşyanızı içine atıp kullanabilirsiniz ayrıca çanta içindeki eşyaları bulmak da daha kolay.

Transparan trendi tüm hızıyla devam ederken, bu trende yeni eklenen ürün ise sırt çantaları oldu. İster omuz, isterseniz de sırt çantası olarak tercih edebileceğiniz transparan çantalar, plajda, günlük hayatta, hatta davete katılırken dahi kullanabileceğiniz pratik, sade ve minimalist stili ile iddialı ve modern gözüküyor.

Renk, boy, biçim ve stil açısından çeşitli alternatiflerle sunulan şeffaf çanta modellerini günlük yaşamda kullanmaya cesaret edemiyorsanız, renkli PVC çantalar kullanarak da şeffaflığı hafif şekilde belirsizleştirebilir ve bu trendi yakalayabilirsiniz.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir