Unutmaman Gereken En Temel Stil Kuralları

Stil, kişinin tamamen kendi özgürlüğünü ve ruhunu yansıtan giyinme kültürüdür. Vücut yapını ve kusurlarını tam anlamıyla tanıdıktan sonra, kendi stilini kendin yaratabilirsin. İşte stilin için gereken temel kurallar:

Tek bir dekolte seç

Dekolte, doğru bir şekilde kullanıldığı takdirde, şıklığına şıklık katacak bir harekettir. Fakat aynı anda birden fazla dekolte kullanımı, birbirini bastıracağından tüm iddiayı söndürür. Vücudunun tek bir noktasını vurgula. Aynı anda hem göğüs hem bacak dekoltesi kullanmaktan kaçın.

Canlı renk kullanımına dikkat et

Vücudunun kusurlu olduğunu düşündüğün ya da ilgi çekmemesini istediğin bölgelerinde, fazla parıltı ve dikkat çekici renkler kullanmaktan kaçın. Çünkü fazla ışıltı ve renk dikkat çektiği için karşındaki insanların direkt odaklanacakları nokta bu bölgeler olacaktır. Nötrlemek istediğin yerlere, koyu renk ya da düz desen kumaşlı parçalar seçmende fayda vardır.

Aksesuar seçiminde özenli ol

Doğru aksesuar seçimi ne giyersen giy sizi stil sahibi olma konusunda seni bir adım öne taşıyacaktır. Aksesuar seçimin ne kadar minimal ise o kadar zarif görüneceğinden emin olabilirsin. Stiline uyan en fazla 2 parça aksesuar seçmen yeterli olacaktır.

Siyah kombinini doğru yapmak

Siyah giymenin her zaman kurtarıcı olduğu doğru ama siyahın, renkli kıyafetlerle kombinlenmesi oldukça zordur. Çünkü siyah ne kadar sade ve düzse renkli kıyafetler siyahın yanında o kadar basit kalacaktır. Bu nedenle siyahı canlı renklerle kombinlemede ısrarcı olma.

Yüzün stilinde belirleyicidir

Yüzün topluysa ya da gıdından rahatsızsan ince, sallantılı küpeler kurtarıcın olacaktır. Amaç tam olarak yüzü daha ince ve zarif göstermek olduğu için köşeli gözlükler de yüz hatlarını olduğundan daha uzun gösterecektir. Yuvarlak ve büyük gözlüklerden uzak durmanda fayda var.

Tek bir star seç

Kombinin ne olursa olsun, nereye gidecek olursan ol tek bir parçayı star yapman yeterlidir. Bu parıltılı bir çanta olabilir, şık bir kolye ya da renkli bir çorap olabilir. Mühim olan diğer parçalarda sadelikten şaşmadan dengeyi sağlayabilmek ve stili koruyabilmektir.

Modaya takılı kalma

Stil sahibi olmak asla modayı takip etmekten geçmez. Stil sahibi olmak sana yakışanı, içerisinde mutlu olacağın parçaları bir araya getirip giymektir. Modaya uymak zorunda değilsin, kendi modanı kendin yarat. Yapman gereken sadece vücudunu tanımak ve birkaç püf noktayı önemsemektir.

Daha fazla yazı için: https://goo.gl/6TKLJp

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir