Yanaklardaki Sarkmalara 8 Adımda Son!

Yaş almayla birlikte yanaklarda sarkmalar meydana gelebilir. Bu doğal bir süreçtir. Yani kaçınılmazdır ama iyileştirilebilir. Genetik miras, kilo alıp vermeler, yanlış beslenme gibi etkilerle de yanaklarda sarkma oluşabilir. Fakat neyse ki yanaklarımızı toparlamak ve sıkılaştırmak mümkün. Hem de doğal ve kolay yöntemlerle. Dikkat etmemiz gereken en önemli nokta bu işlemleri bir bakım rutini haline getirmek ve düzenli uygulamak. Hadi, şimdi yanaklardaki sarkmalar için neler yapabileceğimize bir bakalım. Gerilmeden yüzümüzü nasıl daha gergin hale getirebiliriz görelim:

1- Sağlıklı beslenme her şeyde olduğu gibi yanaklarımız için de çok önemli. Lifli gıdalar, yeşil yapraklı sebzeler, kuru yemişler yanak kaslarına iyi gelir.

2- Kilo verdiğimizde yanaklarımız da sarkabilir. Toparlamak için de iyi beslenmeli ve bol bol su içmeliyiz.

3- Vücutta ödem oluşması yanakları da olumsuz etkiler. Bunun için ödem attırıcı maydanoz, yeşil çay ve domates oldukça etkilidir.

4- Aloe vera sarkmalara iyi gelir. Bunun için cildine düzenli olarak aloe vera maskesi uygulayabilirsin. (20 dakika bekle ve yıka.)

5- Avokado da hem sıkılaştırır hem de nemlendirir. Yarım avokadoyu yanaklarına masaj yaparak sürebilirsin. (Uyumadan önce, 15 dakika bekleterek)

6- Bal, kasları besler ve kırışıklıkları önler. İster ye ister maskesini uygula.

7- Sabahları ve akşamları aynanın karşısına geç ve geniş geniş gülümse. Bu yüz egzersizini birkaç defa uygula.

8- Yine aynı şekilde bir sabah bir de akşam aynanın karşısına geç ve yanaklarını şişir. Biraz bekle ve bırak. Bu işlemi de birkaç defa tekrarla.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir