Yılbaşı için Çok Kolay 7 Dekorasyon Önerisi

Yılbaşı; eski defterleri kapatmak, yeni başlangıçlara hazırlanmak, temizlenmek ve yenilenmek umuduyla hepimiz için büyük anlamlar taşır. Yeni yıl ve yeni başlangıçlar için yılbaşı ruhuna girmek, evi süslemek ya da mis gibi yemekler, tatlılar yapmak, küçük detaylar gibi gözükse de aslında çok önemli. Bu sene yeni başlangıçların senesi! Venüs, oğlak burcundayken, eski yılın bitmesini hüzünle değil, sevinçle kutluyoruz! Yeni yıla güçlü, mutlu ve huzurlu giriyoruz! Bu liste, yılbaşını evde arkadaşları, ailesi ya da tek başına kutlayacak minnoşlara geliyor.

1 – Işıklardan yılbaşı ağacı

Bu sene yılbaşı ağacı yerine, duvara ışıklardan yılbaşı ağacı yapabiliriz. Alacağın uzun led ışıklarla duvarına ağaç şekli verecek şekilde ışıkları asarak hem salonun havasını değiştirecek, hem yerden kazanacaksın. Üzerine ise karton ya da ahşap çıtalardan ekleyebiliriz. Özellikle evi küçük olanlar için oldukça sade ve aynı zamanda büyüleyici olan bu yılbaşı ağacını çok seveceksin!

2- Yılbaşı ağacı yerine saksıda bitkiler!

Ağaçların katledilmesi seni de benim kadar üzüyorsa, hem tüm sene boyunca yaşayacak olan, hem de evinin havasını değiştirecek ‘’araucaria’’ bitkisini tercih edebilirsin. Ev ortamında yetiştirilmeye müsait,  bakımı kolay, hem de müthiş yeşil rengi ile tüm yıl size huzur verecek! Daha ne olsun!

3- Narları ve Kokinaları unutmayalım!

Kokina, kırmızı anlamına gelen ve çiçekçilerin elinde ne zaman görsek, yıl sonunun geldiğini anladığımız bir çiçek. Ekonomik olmasının yanında yılbaşı ruhunu hemen yakalayabilen bir bitki. Yeni yıl sofrana serpiştirebilir, vazoya koyabilir ya da duvarlara asabilirsin. Ufak bir öneri: Eğer yılbaşı ağacın yoksa, yeni yıl sofrana narlar ve kokinalar ile sulu ve leziz mandalinalardan da destek alıp mini bir ağaç yapabilirsin!

4- Kırmızının Gücü!

Kırmızı, kadınlar için en özel renklerden biri. Bu rengi herkese sevdirmenin en güzel zamanı da yılbaşı! Yeni yılın rengi kırmızı ve yeşil olduğu için soframızda, dekorasyonumuzda, kıyafetlerimizde kırmızı kullanabilir ve yeni yılı karşılayabiliriz. Not: Yeni yıla girerken, kırmızı iç çamaşırı giymenin şans getireceğine inanılır. Bu yılbaşında da şansımızı yanımızda getirmeyi unutmuyoruz!

5- Mumlar

Mumlar, her ortama romantizm katar. Yeni yıla girerken, evi, sofrayı mumlarla süslemek evimizi daha şık gösterecek. Özellikle kırmızı, yeşil ve beyaz mumlar yeni yıl için evimizi hazır hale getirecek!

6- İsim etiketleri

Şayet yeni yıl yemeği verecekseniz ve misafirleriniz varsa, tabaklara el yazısıyla yazılmış isim etiketleri koymak misafirlerin daha özel hissetmesini sağlayacak.

7- Kendinizi de hazırlamayı unutmayın!

‘’Yeni yıla nasıl girersen öyle geçer’’ sözüne elbette inanmıyoruz ancak yeni yıla iyi hissederek girmenin önemine aşinayız. Bu yüzden, evde tek başına da olsan, dostların ya da ailenle de girsen hazırlanmanı ve kendini en iyi hissedecek şekilde yeni yılı kutlamanı istiyorum! Eski yılın bitmesini üzülerek değil, sevinçle kutlamak ve yeni başlangıçlara huzurlu, güçlü ve umutlu başlamak için herkese mutlu yıllar!

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir