Yılbaşı Sofran İçin Çok Tatlı Dekorasyon Fikirlerim Var!

Yılbaşı menüsünü şimdiden düşünmeye başladın. Adeta bir Yemekteyiz yarışmacısı edasıyla başlangıçları, ara sıcakları, ana yemekleri, tatlıları sıralıyor ve bunları yetiştirmek için o günün her saatini kafanda planlıyorsun. Peki, bu arada yılbaşı masan nasıl görünecek? Sadece birkaç mum mu koyacaksın? Ya da daha önce kullanmadığın tabak setini açmak yeterli mi olacak? Yılbaşı kültüründe ışıl ışıl, sıcacık, kırmızının tonlarında bir dekorasyon geleneği olduğu için bir iki mum asla yetmez. O masa baştan sona süslenmeli. İşte bu yüzden sana keyifli bir yılbaşı masası hazırlaman için birkaç dekorasyon önerisiyle geldim. Bunları önceden kolaylıkla hazırlayabilir, böylece yemeklere odaklanabilirsin. Misafirlerin de yaratıcılığın ve zevkin karşısında memnuniyetlerini dile getirirler. O gece her şey daha lezzetli, daha tatlı olur. Hadi, başlayalım!

1- Masanın çiçeği tabii ki kokina olmalı ve tam ortada yerini almalı. Hem kokinanın şans getirdiğini de unutmamak lazım.

2- Geniş ağızlı bir vazoya da birkaç tane çam kozalağı, bir arada bağlanmış tarçın çubukları koyabilirsin.

3- Portakallara kurutulmuş karanfil saplayarak, değişik bir masa süsü yaratman mümkün.

4- Her misafirin tabağına bir dal kokina çiçeği koyabilirsin. Tabii o geceye özel aldığın peçetelerin üstüne gelecek şekilde.

5- Mumları biraz farklı kullanarak, bir tepsiye sıralayabilir, yanına da renkli ve simli yılbaşı toplarından koyabilirsin.

6- Saldalyeleri dore ya da lame rengi kurdelelerle bağlayabilir, böylece masa dışına taşan bir şıklık elde edebilirsin.

7- Tealight mumları başka bir şekilde değerlendirmek istersen de içi su dolu yayvan bir kasede yüzdürebilirsin.

8- Peki, masanın çeşitli noktalarına minik elf heykelcikleri ve büyük bir Noel Baba biblosu kondurmaya ne dersin?

9- Tabakları kardan adam olacak şekilde dizmek de sevimli bir masa dekorasyonu olabilir.

10- Gelelim serpiştirmelere. Mesela simle boyanmış kuru yaprakları, kırmızı taşları, kar görünümlü malzemeleri masanın yüzeyi haline getirebilirsin desem?

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir