10 Adımda Doğru Ruju Seçiyoruz!

Bence dudaklarımız kendine yakışan tonlarda bir ruju ve bu rujla verilecek bir selfie pozunu fazlasıyla hak ediyor. Bu konuda cilt tonumuz ve kıyafetimiz oldukça belirleyici. Tabii canımızın ne istediği de. Önemli olan nude, matte, parlak gibi birçok ruj seçeneği arasından doğru olanı seçmek. Bizim için doğru olanı elbette. Hadi o zaman 10 adımda kendimize en çok yakışan ruju belirleyelim. Dudak büzmek hiç bu kadar çekici olmamıştı!

1- Ruj satın almadan önce mutlaka dene. Tabii ki herkesin kullandığı ruju dudağına sürmek hoş olmayabilir. Eğer böyle bir durum varsa bileğine ya da elinin üstüne sürüp bakabilirsin.

2- Parmaklarımızın ucu dudaklarımızın rengine oldukça yakındır. Ruju denemek için parmağına da sürebilirsin.

3- Açık renk rujlar dudaklarımızı olduğundan daha kalın, koyu renk rujlarsa daha ince gösterir. Ruj seçerken dudaklarının nasıl görünmesini istediğine karar vermelisin.

4- Eğer çok koyu renkte rujları seviyorsan dudaklarının her yerine eşit derecede sürdüğünden emin ol. Yoksa parçalı bir görüntüsü olabilir. Dudak kalemi kullanmak işini kolaylaştıracaktır.

5- Kırmızı ruj seçerken de cildinin rengini dikkate almalısın. Mesela beyaz tenlerde koyu kırmızılar, esmer tenlerde parlak kırmızılar daha çekici durur.

6- Günlük ruj seçiminde, dudağının tonuna en yakın ya da bir iki ton koyu rujları tercih edebilirsin.

7- Altın takılar sende daha iyi duruyorsa cilt alt tonun sıcak, gümüş takılar daha iyi duruyorsa cilt alt tonun soğuktur.

8- Sıcak tenlere şeftali ve bronz tonlar, soğuk tenlere ise kırmızı tonları yakışır.

9- Tamam, kıyafetimize göre ruj seçelim ama her şeyimizle de tek renk olmayalım. Yani kıyafetini tamamlayacak ama kıyafetinin gölgesinde kalmayacak renkte bir suç seçmelisin.

10- Eğer iddialı bir ruj seçtiysen göz makyajının daha az iddialı olmasına dikkat et. Çünkü rujun, bu sahnenin tek yıldızı.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir