Kadınların Hassas Noktası: G Noktası

Cinsellikte orgazma ulaşmanın hem fiziksel hem de psikolojik olarak oldukça faydalı olduğu konusunda muhtemelen hem fikiriz. Peki, aramızda kaç kadın G noktasından ulaşılan vajinal orgazmı deneyimleyebiliyor? Adını sık sık duyup kendisini hiç göremediğimiz G noktası tam olarak nedir, gelin hep birlikte inceleyelim.

G noktası nedir?

G noktası; dışarıdan bakıldığında gözle görülemeyecek bir yapıdır. Uyarıldığı zaman bağlantılı olduğu sinir hücreleri ve dokular harekete geçer ve vajinal orgazm gerçekleşir. Vajinal orgazm; vajinal yolun dışında yer alan klitorisin uyarılmasıyla gerçekleşen orgazmdan farklıdır, cinsel birleşme esnasında vajina yolunun içinde bulunan G noktasının harekete geçmesi sonucu meydana gelmektedir.

Ancak unutulmamalıdır ki, G noktası aynı zamanda klitoris ağının da bir parçasıdır. Tamamen ayrı yapılar olarak düşünülemeseler de orgazm şiddetleri birbirinden farklı olabilmektedir. Klitoris uyarılmasına göre G noktası uyarılması, bulunduğu bölge itibariyle genellikle daha zordur. Ayrıca her kadında, aynı parmak izinde olduğu gibi, G noktasının uyarılma yöntemleri, hızı ve bulunduğu bölge farklılık göstermektedir.

Bu nedenle G noktasıyla ilgili “kesin” yargılarda bulunmak son derece yanlıştır. Yaklaşık oranlar vermek gerekirse G noktası, vajinanın 5 ila 8 cm içerisinde bulunur. Yer olarak da sırtüstü yatış pozisyonundayken saat 12 yönünde ve vajinanın en üst kısmında konumlanır.

Bütün kadınlarda G noktası var mıdır?

Cinsel hassasiyet tüm kadınlarda farklılık gösterir ancak yapısal olarak bütün kadınlar G noktasına sahiptir. Hayatın belli periyodlarında, hassas zamanlarda ya da mental olarak rahat olduğunuz dönemlerde G noktasından yaşayacağınız bir uyarılmayla vajinal orgazm yaşamanız mümkün.

G noktasının harekete geçmesini sağlamak için en iyi tekniğin onu karşı taraftan önce kendi kendinize keşfetmeniz olduğu söyleniyor. 2016 yılında yapılan bir araştırmaya göre, orgazm olmanın doğru ya da yanlış tekniği bulunmuyor. Tamamen kişisel bir konu olduğu için uyarılma yöntemleri de tamamen kişiye kalıyor. Ancak, bulunduğu bölge itibariyle G noktasını harekete geçirmek için birtakım seks pozisyonları olduğunu söyleyebiliriz.

G noktasını harekete geçirecek 3 pozisyon

Kovboy

Kadının üstte olduğu kovboy pozisyonunda tercihen 45 derecelik bir açıyla doğru hız yakalandığında G noktasında uyarılma hissedebilirsiniz.

Doggy

Doğru açıyla hızı ve ritmi en çok hissedeceğiniz Doggy (köpek) pozisyonu G noktasını bulmanız için iddialı bir pozisyon olabilir.

Kapalı misyoner

Bacaklarınızı partnerinize tamamen sardığınız kapalı misyoner pozisyonunu deneyerek vajinal orgazma ulaşmanız mümkün.

 

Kaynak: Livetobloom

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir