5 Adımda Aydınlatıcı ve Sıkılaştırıcı Yüz Masajı

Masaj yaptırmak hepimizi rahatlatır. Kasılan kaslarımız, stres yüklü kulunçlarımız için bundan daha bulunmaz bir iyileştirme yoktur. Kendi kendimize masaj yaptığımızda da fark ederiz bunu. Meğer ne çok gerilmişiz. Özellikle de bütün gün bilgisayarın başında, her an telefon kullanırken. Boynumuz, sırtımız, belimiz iyi bir masajı hak eder. Yüzümüz de öyle. Aslında yüz masajını çoğu kez atlarız. Ancak yüz masajı da sağlığımız açısından önemli ve elzem. Çünkü cilt dokusu zamanla esnekliğini kaybeder, izler belirginleşir. Gün içinde ifadelerimizi yansıttığımız yüzümüz mimiklerimizle kırışır. Gençliğimizi korumak ve kendimize bakmak adına her gün düzenli olarak yüz masajı yapmak büyük bir fark yaratabilir. Cilt toparlanır, sıkılaşır ve aydınlanır. Strese de iyi gelir böyle bir masaj. O halde her gün sabahları ve/ veya akşamları şu yüz masajı tekniklerini uygulamaya hazır mısın? Cevabın evetse başlayalım.

1- Masaja boyundan başla. İki elinle nazikçe boynunu yerçekiminin tersine doğru sıvazla.

2- Yüzünü temizledikten sonra nemlendirici uygularken yüzüne masaj yap. Bunun için parmaklarını yüzünde dairesel hareketlerle gezdir.

3- Göz çevresi daha nazik ve hassastır. Bu bölgeye minik patpatlar uygulayabilirsin. Göz çevresinde dairesel masaja devam.

4- Alnına, iki elinin işaret ve orta parmaklarıyla yukarı doğru iterek masaj yap.

5- Göz çevresinden başlayarak buruna kadar parmaklarını yanlara yani dışa doğru kaydırarak masaj yap.

Written by Altan Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir